Nostalgiczne tytuły

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

WUZZLEWuzzle - słynna seria animowana prosto ze studia Disney'a, która emitowana była w połowie lat 80-tych na ekranach naszych szklanych telewizorów w niedzielnej wieczorynce o godzinie 19:00.

Serial ten składa się z (szkoda) 13 odcinków. W każdym z nich obserwowaliśmy przygody Pysi, Hipki, Niuńka, Trąbla, Bąbla oraz Bajera czyli tytułowych Wuzzli. Kim były Wuzzle ? Były to stworzenia które powstały w wyniku kombinacji lub mieszanki dwóch różnych zwierząt. I tak np. Trąbel to krzyżówka słonia z kangurem a z kolei Hipka to krzyżówka Hipopotama z motylem. Dziwne to były krzyżówki a jeszcze dziwniejsze były nazwy najprzeróżniejszych zwierząt zamieszkujących Wuzzlandię. To sprawiało chyba iż Wuzzle były z chęcią oglądane bo każdy odcinek wnosił coś nowego.

Warto by dodać iż w trakcie emisji tych trzynastu odcinków w Polsce zapanował szał na Wuzzle. Wuzzle były dosłownie wszędzie. Naklejki, zeszyty, książki, kubki - wszystko co przydawało się w codziennym użytku było oklejone Wuzzlami.

Jeśli jeszcze nie pamiętacie Wuzzli to na pewno sobie o nich przypomnicie oglądając galerię obrazków oraz bardzo obszerny dział "Multimedia". Tam też zobaczycie intro do tego serialu. Piosenka, jeśli można zauważyć, śpiewana jest przez Emiliana Kamińskiego (znanego większości jako głos Pumby), który tam też wcielił się w rolę Bajera (typowo złośliwego Wuzzla, robiącego kawały pozostałym przyjaciołom).

No to zapraszam do Wuzzlandii :)