Nostalgiczne tytuły

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

POM POM

pom pom

Kto to? Nie wiecie? No tak, to przecież ja Pom Pom. Nie poznaliście mnie? Nic dziwnego, mogę być na przykład wieszakiem, peruką, wykwintną rękawiczką, pędzlem do malowania albo ponponem do pantofla.
Jednak ze wszystkich rzeczy lubię bujać się na gałęzi. Mmmmmmm uwielbiam się bujać na gałęzi.

Pompom to wytwór Attili Dargay (pomysł) oraz Ferenca Sajdika (rysunki), którzy wymyślili surrealistyczny świat. Główny bohaterem jest oczywiście Pompon - stworzenie przybierające różne kształty i uwielbiające się bujać na gałęzi. Właśnie oddając się swemu ulubionemu bujaniu wdaje się w dyskusje z dziewczynką idącą do szkoły i jako gustowna peruka, odprowadzając ją przy okazji do szkoły. Dyskusja jest na różne tematy - tematy, które później Pom Pom rozwija opowiadając historyjki z życia swoich przyjaciół. A przyjaciół to miał bardzo ciekawych. Wśród nich byli m.in. żarłoczny kruk Gustaw oraz kawalarz Durbele Bum.

pom pom 1

Animacja ta była emitowana w latach 1980-1984 i składała się z dwóch sezonów. Pierwszy liczył 14 odcinków a drugi 12. W Polsce seria ta pojawiła się w latach 80-tych i już nie pamiętam gdzie ... bodajże był to krótki przerywnik w programie "7 Anten" (jeśli ktoś pamięta to może mnie poprawić).

Zainteresowanych odsyłam oczywiście do youtube'a lub do księgarni a bardziej antykwariatu bowiem w 1999 roku ukazała się książka zatytułowana "All the tales of Pom Pom" zawierająca 11 opowieści wydawanych w latach 1979-1988 napisanych przez Istvana Csukasa oraz narysowanych przez Ferenca Sajdika.