Nostalgiczne tytuły

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

SUPERPTAK WATTOO


Ta muzyka chodziła za mną przez całe dzieciństwo, jak również czasami w wieku dojrzewania ... dopiero teraz po przeszło (prawie) 30 latach przypadkowo przeglądając piosenki tytułowe usłyszałem znajome dźwięki. Nie miałem wątpliwości - to było to.
Wattoo-Wattoo jest morskim Superptakiem. Pochodzi z planety Auguste, która przypomina Ziemię. Planeta jego nie jest zanieczyszczona a wszyscy tam robią wszystko by uchronić ją i żyć w najwyższej zgodzie z naturą.
Ten ptak ma duży iloraz inteligencji oraz duży dar przekonywania.

W końcu nasz bohaterski ptaszek odwiedza planetę zamieszkałe przez stworzenia przypominające na pierwszy rzut oka kaczki. Nie są one groźne dla naszego ptaszka ale ich metody niszczenia planety przez różnego rodzaju zanieczyszczenia oraz rażące czasami błędy, przez co są ofiarami swoich poczynań i tutaj wkracza do akcji SuperPtak.
Przylatuje na planetę i dzięki swoim cechom zaczyna "klonowanie" siebie na tysiące superptaków, które są niezwykle pomocne. Zawsze poradzą sobie w jakiś sposób z dręczącym mieszkańców i pomogą usunąć cały ten bałagan.

Kreskówka ta jest w stu procentach kreskówką francuską. Zanim powstały odcinki ich realizatorzy, a więc Hubert Ballay i Rene Borg spędzili w studio setki godzin nad opracowaniem odcinków jak również nad oprawą muzyczną, która ma w sobie jaką nutkę nostalgii.
Do Polski te pięciominutowe odcinki dotarły bodajże w 1977 lub 1978 roku. Ich emisja była oczywiście w poniedziałkowym Zwierzyńcu, bodajże zanim zaczęły pojawiać się kreskówki Hanny Barbery (tak do końca głowy nie dam czy był to Zwierzyniec czy program "To jest Matylda", który był emitowany zanim pojawił się Zwierzyniec).

Tymczasem zamieszczam kilka rysunków a w dziale Multimedia, za pośrednictwem Youtube, kilka odcinków przygód tego sympatycznego ptaszka. Nie szkodzi, że są po francusku, to nie przeszkadza zrozumieć sensu odcinków.