Nostalgiczne tytuły

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

PAJĄK CHWAT WSZYSTKICH BRAT

pajak chwat 01

Świat widziany oczami pająka ... a raczej dwóch pająków i to zupełnie inny świat. Jednym z nich był stary pająk krzyżak, który wygrzewał się w słońcu a drugim z nich był właśnie tytułowy bohater dobranocki - pająk topik zamieszkujące podwodny świat. Od razu przychodzi skojarzenie z Bonifacym i Filemonem, i nie bez racji bo krzyżak, nieco podstarzały wiedział o świecie najwięcej a topik był ciekawski wszystkiego. Stary pająk nie przepadał - z wiadomej racji za wodą co dziwiło jego młodszego przyjaciela, który zawsze znalazł czas by wpaść do swego starszego druha i podzielić się z nim najnowszymi spostrzeżeniami lub wciągnąć go w jakąś niezbyt przyjemną zabawę.

pajak chwat 02

Serial produkcji - tym razem o dziwo - węgierskiej składający się z 39 odcinków miał swoją premierę w 1988 roku i był emitowany w paśmie piątkowych dobranocek. Każdy odcinek kończył się westchnieniem krzyżaka i wypowiedzeniem słów "Ech ty chwacie, wszystkich bracie". Pamiętacie?

Poniżej mały fragment owej dobranocki w polskiej wersji językowej. To jedyny fragment z polskim dubbingiem, który można znaleźć w sieci a szkoda.