Nostalgiczne tytuły

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

MIKROBI

mikrobi 2

Troje oczu, rozciągliwa szyja. Czy takie coś może być opiekunką trójki dzieci. Może - pod warunkiem że nazywa się Mikrobi i jest robotem. Ten właśnie robot, przemierzając różne zakątki kosmosu opiekuje się trójką dzieci, z czego najmłodzszy z nich - Pepe, jest niezłym urwisem, lubiącym wpadać w tarapaty i co gorsza cały czas majstrującym przy swoim elektronicznym opiekunie, który musiał w tym wypadku spełniać jego zachcianki. Pepe był niezłym rozrabiakiem i bez przerwy wysuwał swoje żądania typu "Pepe chce korale", "Pepe chce loda" czy "Pepe chce pobawić się ze ślimaczkiem". Pamiętacie to?

mikrobi 0 mikrobi 3

Serial węgierski Mikrobi, liczący 13 odcinków,  po raz pierwszy pojawił się w 1982 roku w programie "Sobótka". Nie wiem czy był też przerywnikiem animowanym w programie 5-10-15 ale później można było go też oglądać w niedzielnym magazynie "7 Anten".

mikrobi 1

Warto zwrócić też na muzykę z czołówki, która jest punktowana elektronicznie przetworzonym śpiewem: Mikrrrobi. W pierwszej serii muzyki tej słucham na tle obrazków z kosmosu a dopiero kolejne odcinki pokazuja nam bohaterów ujeżdżających olbrzymiego smoka.