Nostalgiczne tytuły

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

PRZYGODY ŚNIEŻKA
opracowano na podstawie materiałów Łukasza Wasieczko z Olsztyna

sniezek

Śnieżek jest najodważniejszy
Śnieżek jest najmądrzejszy
Jakikolwiek problem ma
zawsze sobie radę da

"Niegdyś na ziemi, ludzie i zwierzęta żyli we wspaniałej harmonii. Nikt nikomu nie zagrażał. Niestety ten cudowny stan uległ zmianie. Dzisiaj na Ziemi nie ma już takiego miejsca w którym zwierzęta nie czułyby się zagrożone. Stało się tak na wskutek zajmowania przez człowieka coraz to nowych obszarów. Wykorzystanie najcenniejszych bogactw Ziemi sięgnęło szczytu. Tommy, Aura i Śnieżek będą się starali bronić pozostałych przy życiu zwierząt, by na zawsze mogły się cieszyć wolnością." (z intra przygód Śnieżka)

sniezek 1 sniezek 2

Przygody Śnieżka można też znaleźć pod tytułami "Foczka zwana Śnieżkiem", "Przygody foczki zwanej Śnieżek", "Przygody foczki zwanej Śnieżkiem". Serial ten został wyprodukowany w Monako w 1985 roku u nas w Polsce pojawił się nieco później i był emitowany w niedzielnym "Teleranku" gdzie tradycyjnie każdy odcinek był podzielony na dwie części po to by oglądający oglądali nie tylko animację ale także i program, który był przygotowany specjalnie dla nich.

Poniżej dwie czołówki do przygód Śnieżka. Jedna jest w języku francuskim a druga angielskim. Która Wam się podoba?

Głównymi bohaterami "Śnieżka" byli Tommy - 10-letni pogodny i miły chłopiec, który kochał przyrodę i zwierzęta, jego koleżanką była też indiańska dziewczynka Aura, która pojawiała się w wybranych odcinkach pomagając swojemu koledze. Jednak najwierniejszym przyjacielem Tommy'ego była właśnie mała, prześliczna foczka o imieniu Śnieżek. Razem z Tommym tworzyli zgrany i sympatyczny duet, który miał za zadanie chronić przyrodę i zwierzęta ze strony kłusowników i łowców zagrożonych gatunków zwierząt.

sniezek 3 sniezek 4

Serial ten pojawił się u nas w wersji z lektorem. Obecnie wersję wydaną na VHS składając się z kompilacji kilku odcinków można znaleźć w sieci.