Nostalgiczne tytuły

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

BANDA OWIDIUSZA

opracował Łukasz Wasieczko z Olsztyna

Banda Owidiusza

Akcja tej serii toczy się na maleńkiej wysepce o nazwie Atol na jakimś (nieokreślonym z nazwy) oceanie zamieszkanej przez kilka dziobaków, przebiegłego i żądnego władzy węża Py, oraz inne sympatyczne zwierzątka i stworki. Serial opowiada o ich niezwykłych przygodach i perypetiach których nie brakuje na tej zwariowanej i specyficznej wyspie. 

Od autora strony www.nostalgia.pl - emisja tych odcinków jak pewnie sobie niektórzy przypomną była w programie 5-10-15 i tak jak w "Białym delfinie Umie" pierwsza część tego odcinka była w dziale dla 5-latków zaś dokończenie w dziale dla 10-latków.

Bohaterowie:

Banda Owidiusza - Owidiusz

Owidiusz – główny i tytułowy bohater tego serialu. Dziobak o niebieskiej sierści, noszący zieloną czapeczkę baseballową. Owidiusz jest najsprytniejszym i najzaradniejszym mieszkańcem wyspy Atol. To właśnie on potrafi w porę przejrzeć i zniweczyć każdą intrygę zaplanowaną przez przebiegłego węża Py i jego wiernego aczkolwiek mało rozgarniętego kompana Zozo. Owidiusz cieszy się wielkim autorytetem wśród mieszkańców Atolu. W razie jakichś kłopotów wszyscy uciekają się do niego po radę.

Banda Owidiusza - Py i Zozo

Py – Wąż, zaciekły przeciwnik Owidiusza. Prawie w każdym odcinku snuję jakąś intrygę której celem ma być bezwzględne podporządkowanie sobie całej wysepki oraz jej mieszkańców z których chciałby zrobić swoich służących. Ale jak to w bajkach bywa pod koniec każdego odcinka wszystko (najczęściej za sprawą Owidiusza) odwraca się przeciwko niemu a on sam dostaje dotkliwą nauczkę.
Zozo – włochate ptaszysko z wydatnym brzuchem i dużym dziobem. Jest wiernym wykonawcą wszystkich poleceń węża Py służącym jego intrygom. Mało inteligentny, fajtłapowaty i niezdarny. Py traktuje go lekceważąco i uważa za swojego służącego, chociaż w jednym odcinku awansuje go nawet do rangi ministra. Zozo nigdy, nawet w gorzkich chwilach porażki nie opuszcza swojego szefa i pozostaje mu oddany.

Banda Owidiusza - Polo

Polo – jeden z mieszkańców Atolu. Wyglądem przypomina coś w rodzaju jaszczurki czy pasikonika. Jego skóra jest barwy czerwonej. Na głowie nosi niebieski cylinderek z charakterystyczny daszkiem. Jego nieodłączony atrybut to szczotka która oprócz tradycyjnego zastosowania służy mu jako kij do basseballa lub też jako broń sieczna w walce z wrogiem.

Banda Owidiusza - Spikerka La

Spikerka La – Dziobak. Prezenterka lokalnej telewizji wyspy Atol. Znana z miłego uśmiechu i niezwykłej urody. Z tego powodu jest obiektem westchnień wielu mieszkańców Atolu (w tym również Owidiusza). La to jedna z nielicznych jeśli nie jedyna żeńska postać jakie pojawiły się w tej kreskówce.

Banda Owidiusza - Misiaczki

Misiaczki – Jest ich troje, dwóch brązowych i jeden biały. Ich ulubione czynności to siedzenie na gałęzi drzewa i przypatrywanie się światu, opalanie się i słuchanie muzyki. Misiaczki nie odgrywają w tym serialu praktycznie żadnej roli i pełnią tylko funkcje jeśli tak to można określić dekoracyjną. Mimo to postanowiłem o nich wspomnieć gdyż są to chyba najsympatyczniejsze zwierzątka jakie pojawiły się w tym serialiku.

Od autora strony www.nostalgia.pl - ciekawostką jest chyba podobieństwo misiaczek do trzech małpek, które można odczytać jako : nic nie słyszałem, nic nie widziałem i niczego nie powiem.

Drewniak – malutki robaczek żywiący się drewnem. Nieustannie dziurawi wszelkiego rodzaju drewniane przedmioty i meble. Przez to bywa sprawcą wielu nieprzewidzianych i zabawnych sytuacji.