Nostalgiczne tytuły

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

JANA Z DŻUNGLI

jana z dzungli

Ostatnią rzeczą jaką pamiętam to że podróżowałam z ojcem wzdłuż Wielkiej Rzeki. Dał mi wtedy specyficzny naszyjnik kiedy ... (łódka rozbija się o skały). Uratował mnie Montaro, szlachetny potomek zaginionego plemienia wojowników. Cały czasz poszukuję swego ojca. Montaro, Tico oraz mój jaguar, Duch pomagają mi strzec dżunglę od nieproszonych gości. Dorastałam, szanując prawa przyrody a mieszkańcy dżungli stali się moimi przyjacielami. Jestem ... Jana z dżungli.

"Jana z dżungli" (Jane of the jungle) to trzynastoodcinkowy serial animowany prosto ze studia Hanny Barbery. Bohaterką jest Jana, żeński odpowiednik Tarzana - blondowłosa amazonka żyjąca w południowoamerykańskiej dżungli, opiekująca się zwierzętami i pomagająca potrzebującym. Z czołówki dowiadujemy się że wraz ze swym ojcem podróżowała motorówką, kiedy wydarzył się wypadek. Uratowana przez wojownika Montaro, dzierżącego ze sobą magiczną włócznię (powodującą nawet trzęsienie ziemi przy zetknięciu się z gruntem) oraz przy pomocy doktora Bena - biologa badającego dziką przyrodę stara się pomagać ludziom i zwierzętom. Także zwierzęta odwzajemniają się jej tym bowiem przybywają na jej wezwanie i starają się jej również pomagać. Szczególnie dwójka z nich towarzyszy jej przez cały krok. Są to biały jaguar Duch (Ghost, Goro) oraz szynszyla Tiko. Sama Jana jest ubrana jak przystało na amazonkę w czerwoną sukienkę bez ramiączek. Jej atrybutem jest naszyjnik, podarowany przez ojca chwile przed katastrofą. Naszyjnik ten działa jak bumerang bowiem rzucony przez bohaterkę wykonuje w powietrzu półkole przecinając swoją ostrą obręczą przeszkodę, którą napotka po czym wraca do właściciela.

jana z dzungli 1

Jana przez całą serię poszukuje zaginionego ojca, którego czołówka pokazuje że przeżył. Do pomocy w poszukiwaniach oraz w tarapatach oprócz swoich przyjaciół z chęcią też korzystała z pomocy innych zwierząt takich jak : Croco (krokodyl), Kachi (małpa), Peechu (papuga), Nacto (nietoperz), Slithor (wąż)

Film "Jana z dżungli" był emitowany w Telewizji Polskiej w pierwszej połowie lat osiemdziesiątych w poniedziałkowym Zwierzyńcu a ściślej mówiąc jako "Kino Zwierzyńca".