Nostalgiczne tytuły

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

PARTNERZY (SIDEKICK)

 

partnerzy


"... jesteś ostatnim Elektrycznym Rycerzem. Daję ci moją moc i wiedzę. Prowadź dalej moje dzieło, ale nie sam. Wybrałem ci tego mężczyznę.."

partnerzy 01


Dziadek przed swoją śmiercią wybiera dla swego wnuka nowego opiekuna. Jest nim sierżant Jake Rizzo. Chłopiec, który jest ostanim z wielkiego klanu wojowników pomimo swego bardzo młodego wieku zna doskonale wschodnie sztuki walki. Nabyte umiejętności bardzo mu pomogą z wybrnięcia wielu kłopotów a także w pomaganiu swemu opiekunowi w walce z przestępczym światem. By jednak Jake mógł zostac opiekunem małego Erniego musi to udowodnić. Będzie się temu przyglądać Patricia Blake - oficer z biura ochrony nieletnich, która zaczyna się podobać sierżantowi Rizzo :) Mały Ernie zwany też "Ostatnim elektrycznym rycerzem" mógł liczyć na wsparcie swego opiekuna i Patricii a także na wsparcie duchowe nieżyjącego dziadka, który w przebłyskach świadomości pojawiał się i dawał mu duchowe porady. Tytułowi "Partnerzy" wspierając się wzajemnie przeciwstawiają się trudnościom codziennego. Obydwaj uczą się ze sobą żyć ze sobą i uczyć się zrozumienia dla siebie.

 

partnerzy 2015

To zdjęcie wykonane na wystawie South Texas Collector's Expo 2015. Na górze mamy aktora Gil Gerarda, który w serialu "Partnerzy" zagrał policjanta, opiekuna Erniego a obok niego samego Erniego.
Na zdjęciu siedzi również Felix Silla, aktor, który z racji swych małych rozmiarów grał Ewoka w Gwiezdnych Wojnach a także m.in. małpie dziecko w "Planecie Małp".

 

"Hadziaaa!!" bądź jeszcze śmieszniej "Andziaaa!!" - to zapamiętała z nas większość oglądając serial "Partnerzy". Krzyki małego Erniego, który powalał na ziemię dużo starszych od siebie z taką łatwością jak huragan drzewa kiedyś nas zachwycały, dzisiaj jedynie wzbudzają w nas uśmiech na twarzy.

Serial "Partnerzy" (Sidekick) składający się z 23 odcinków zagościł u nas w sobotnie poranki na początku 1990 roku w programie "Drops". Poczynania małego Erniego oglądaliśmy z zapałem by potem na podwórkach próbować na kolegach, koleżankach lub drzewach wszelkie ciosy karate.

moc erniego 1 moc erniego 2

Idąc za ciosem w latach 90-tych wydano też książkę "Moc Erniego", której autorem był Stanisław Tokarski, pierwszy złoty judoka w Polsce. W książce autor oprowadzał czytelnika po krainie baśni i legend a chłopiec o imieniu Erni wraz ze swoim dziadkiem zapoznawał czytelnika z sekretami kung-fu. W książce tej można było znaleźć ćwiczenia różnych stylów, rady odnośnie zachowania, stroju, etykiety judo oraz kung-fu. Czyli jednym słowem to co wyczyniał Erni w serialu.