Nostalgiczne tytuły

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

 

TIP I TAP

Tip i Tap


Tip i Tap 

Tip i Tap mimo - iż bajka przyszła do nas z Czechosłowacji, została jednak wymyślona w Belgii w 1969 roku. Dwadzieścia sześć epizodów było u nas wyemitowanych w paśmie dobranocki (nie pamiętam ale obstawiam poniedziałek bo on był zarezerwowany dla czechosłowackich bajek) pod koniec lat 70-tych.

Tip i Tap 

Bajka ta opowiadała o dwóch małych pieskach przeżywających różne przygody. Za każdym razem wplątują się w jakieś kłopoty. A to nie chcą myć zębów, a to ścigają kreta, który zniszczył ogród ich stryjka a kiedy indziej chcą nauczyć sztuki pływania małą kaczuszkę. Na szczęście nad nimi oczywiście czuwa wujek Fido, który jako chyba jedyny psi przedstawiciel za pomocą swoich uszu potrafił fruwać. W odpowiednim momencie pojawia się i stara się naprawić to co nabroili jego siostrzeńcy.

Tip i Tap Tip i Tap

Dobranocka zawsze kończyła się odprowadzeniem Tipa i Tapa przez wujka Fido do łóżka oraz końcowym tekstem wypowiadanym przez Fido: "Dobranoc" co w odpowiedzi bohaterowie mówili: "Dobranoc wujku Fido, dobranoc dzieci". Po czym grzecznie zasypiali.