Nostalgiczne tytuły

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button


NIEBIESKIE LATO

Trudno mi jeszcze przypomnieć kiedy leciał ten serial. Bodajże puszczali go w wakacje i to o ile mnie pamięć nie myli w sobotę (czasami puszczali 1 odcinek a czasami 2 naraz).
Nie przepadałem zbytnio za tą serią - po prostu nudny był dla mnie ten film ale mnie jak i zapewne większości z Was wpadła w ucho muzyka z tego serialu, która leciała sobie na początku. Muzyczka ta jest dostępna do ściągnięcia w dziale multimedia.

Pojawienie się działu "Niebieskiego lata" zaowocowało falą listów. Wśród listów wspomnień znalazłem taki rodzynek od Helmutta (gorące pozdrowienia za ten list), który nieco odświeżył mi pamięć. Oto co mi napisał :

Parę słów o bohaterach, którzy zapadli mi w pamięci :

Bea (Beatrice) - była najstarsza z całej paczki ale nie była jej przywódcą. Przywódcą była siostra Tito, ale nie jestem tego pewien (a może siostra Pirahnii ?). Co kilka odcinków umawaiała się z jakimiś miejscowymi chłopaczkami :)

Pancho - był miejscowym i mniej więcej w wieku Beatrice (zresztą jak wyszło w ostatnim odcinku - kochał się w niej)

Javi - wysoki blondyn, typ "zbuntowany"

Pirahna - grubas, który lubił zawsze coś wcinać. Najbardziej zaprzyjaźniony z Tito.

Chanquette - marynarz zaprzyjaźniony z dzieciakami. Dawał im dobre rady itp. (taki "wujek dobra rada"). W jednym z odcinków Chanquette umiera i władze miasta chcą rozwalić jego łajbę spychaczami natomiast nasi bohaterowie z Julią na czele urządzają coś w rodzaju strajku okupacyjnego na w/w łodzi.

Czołówka była bardzo fajna - leciała wtedy ta melodia, którą pamiętam do dziś, i pokazana była cała paczka jadąca na rowerach nadmorską szosą. Było pokoeli zbliżenie na każdego na przykład : Javi jechał bez trzymanki, Pirahna wcinał loda na patyku itp.

Kilka odcinków, które zapadły mi w pamięć :

* Bea umówiła się z jakimś przystojniaczkiem - dowiedziała się o tym reszta grupy i postanowili urządzić im w miejscu randki tzw. "oborę" :), w czym pomogły im radiotelefony kupione Pirahnii przez ojca (kapitalna scena jak Pancho udawał małpę)

* Przyjaciele stwierdzili, że świat dorosłych jest do d*** więc postanowili się buntować - czyli stowali chwyty takie jak nie odżywianie się, mówienie wspak albo odpowiadanie na każed pytanie - "Być może..." itp.

* Do miasteczka przyjechał Bruno - sławny piosenkarz aby kręcić teledysk. Wymyka się ekipie i błądzi po plaży. Tam spotyka Chanquetta - zwierza mu się, że sława go przerasta i ma tego dość. Następnego dnia marynarz przedstawia dzieciakom Bruna jako swojego kumpla. Oczywiście Bea i jej kumpelka rozpoznają kto to jest.

* Umiera Chanquette i grupa dzieciaków z Julią "walczy" o pozostawienie jego łajby w której mieszkał w spokoju.

* Ostatni odcinek - wszyscy odjeżdżają do domów. Pancho (miejscowy) zostaje. Pirahna daje Titowi kijankę, która nazywa się też "Pirahna". Wychodzi na jaw, że Pancho się zakochał w Bei (utkwiła mi w pamięci ostatnia scena jak Bea, jej brat i rodzice odjeżdżają samochodem a Pancho biegnie za nimi i krzyczy "Beatrice ! Beatrice!".