Nostalgiczne tytuły

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

LIS LEON

lis leon

Lis Leon to kolejna propozycja Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Ta kilkunastoodcinkowa seria przedstawia przygody sympatycznego, nieco zwariowanego stworzenia jakim jest Lis Leon. Postać Leona jest postacią nerwową, nadgorliwą i łatwo wpadającą w kłopoty. Lis z reguły nie grzerzy mądrością ale wrodzony wdzięk i szczęście pozwalaja mu cało wyjść niejednej opresji. Czasem też musi liczyć na pomoc swego dobrego znajomego - Bobra, który w przeciwieństwie do lisa jest zwierzęciem opanowanym, troskliwym i zawsze służącym pomocą mimo iz jego towarzysz bez przerwy płata mu figle.. Dwa przeciwieństwa są stawiane w takich sytuacjach w których wymagana jest współpraca co powoduje wiele śmiesznych sytuacji.

lis leon 2 lis leon 1

Bohaterowie biorą udział w morskiej wyprawie, ścigają się na torze wyścigowym bądź uczą się latania na kursie szybowcowym. Nie straszna im ulewa. Razem szukają przygód w lesie, nad rzeką, w powietrzu a nawet ... w kosmosie. Nie straszny im bank, tor wyścigowy, Dziki Zachód i ... czasy w których żył Robin Hood.

Serial ten był emitowany w latach 1981-1993 ale początki miały miejsce w programie "Piątek z Pankracym". To tam prawdopodobnie pojawiły się pierwsze odcinki z charakterystyczną muzyczną czołówką wpadającą w ucho.
W latach 90-tych próbowano reaktywować tą serię wypuszczając nowe odcinki w których to przyjaciele opuścili swój rodzinny las i wyruszyli w świat przeżywając nowe przygody. Zmieniono całkowicie czołówkę jednak coś do końca nie wypaliło ... nie wiadomo czy realia nowych czasów czy też pomysły wykorzystane w tej serii przyczyniły się do tego że w 1993 roku wyemitowano ostatni odcinek tej serii.