Nostalgiczne tytuły

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Dr Miłek

DR MIŁEK

 

 

Przeglądając archiwum w necie napotkałem znajomy serialik zatytułowany "Doktor Miłek". Niestety chyba niewielu będzie Was pamiętać ale ... zaryzykujmy.

Wprawdzie bym już sobie darował wstawienie tego działu tutaj gdybym nie usłyszał muzyki. Muzyczka (i piosenka o ile takowa była) towarzyszyła mi chyba przez całe moje dzieciństwo i teraz ponownie ją przypomniałem.

 

  

 

Pierwszy raz (i chyba ostatni) zetknąłem się z tym serialem w niedzielnym Teleranku. Tam miał ten film swoją premierę. Serial składał się z 13 półgodzinnych odcinków więc o ile mnie pamięć nie myli odcinki te były dzielone. Pierwsza połówka (15 minutowa) była gdzieś na początku teleranka a następnie jej dokończenie gdzieś w środku trwania programu albo na końcu.

 

  

 

O czym był ten serial ? Może część sobie z Was przypomni patrząc na fotki i odtwarzając znajdującą się w Multimediach piosenkę (wersja niemiecka) oraz muzyczkę ale korzystając z dobrodziejstwa netu krótkie przypomnienie.

 

  

 

Doktor Miłek to mały, grubiutki i łysiejący mały mężczyzna który skakał na specjalnym kiju (taki w kij który ma zakończenie głowy kaczki - obrazek powyżej). Miał sporo przyjaciół - ich możecie zobaczyć na rysunkach poniżej z którymi podróżował dookoła świata a nawet w kosmosie. Pamiętacie czołówkę - skakał na takim kiju - wskakiwał do takiego statku - olbrzymiej beczki i startowali w kosmos. Zresztą może obrazki z czołówki może komuś coś rozjaśnią. 

Zabawne ale z biegiem lat zatarła mi się pamięć i serial ten kojarzyłem z komiksem, który wydawany był w "Świecie Młodych" a mianowicie "Antresolka Profesolka Nerwosolka" :D

 

 

A co wy pamiętacie z tego serialu ??