Nostalgiczne tytuły

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

DENVER, OSTATNI DINOZAUR

denver ostatni dinozaur

Raz dwa trzy hej!
Denver ostatni dinosaur, to jest kumpel sprzed milionów lat.
Denver morowy dinosaur, żyje sobie pośród nas jak ssak.

Ten nasz kopalny gad już kocha cały świat,
jego lubią też, choć to jest wielki zwierz.

Denver ostatni dinosaur.
Spróbuj zgadnąć czy to gad, czy ssak

Ten najprawdziwszy smok, szokuje nas co krok,
Ale sympatyczny smok bawi miną swą.
A najdziwniejsze jest, że wciąż miewa ludzki gest.
Nigdy nie bywa zły nie skrzywdzi nawet pchły

Denwer ostatni dinosaur, to jest kumpel sprzed milionów lat
Denver ostatni dinosaur, zawsze dobry humor maaaa.
Nasz dinooo.

Głównym bohaterem jest oczywiście tytułowy ostatni dinozaur (z gatunku korytozaurów) Denver. Jajo z którego się wykluł odnalazła grupa nastolatków z Kalifornii: Jeremy, Mario, Shades, Wally i Casey oraz jego starsza siostra Heather. Przypadkowo znajdują jajo z którego wykluwa się zielony, przyjazny dinozaur rozumiejący o dziwo język ludzi. Imię Denver wzięło się z nazwy reklamy miasta Denver znajdującej się na przejeżdżającym autobusie.

Denverowi zaczyna się coraz bardziej podobać zwłaszcza, że jego opiekunowie nauczyły go jazdy na deskorolce oraz pokazali mu świat chroniąc go przed Mortonem Fizzbackiem, promotorem koncertów rockowych pragnącym wykorzystać sylwetkę dinozaura do nakręcania jego biznesu.

denver ostatni dinozaur 1

Jednak by gad czuł się naprawdę dobrze na ziemi jego pobyt musi być ściśle trzymany w tajemnicy. Najpierw jego kryjówką jest domek przy basenie Wally'ego a następnie stara szkolna siłownia ale źli ludzie depczą im po piętach.
Tytułowy bohater też posiada w zanadrzu pewną tajemnicę bowiem przy pomocy kawałka skorupy ze swojego jajka może zabrać swoich przyjaciół do czasów skąd pochodził

Serial "Denver, ostatni dinozaur" to produkcja amerykańsko-francuska wyprodukowana w 1988 roku. Powstał on bowiem na fali sukcesu "Pradawnego lądu" (The Land Before Time) z 1988 roku ale jeszcze przed Parkiem Jurajskim (1993 rok). Posiadał on 50 odcinków emitowanych w dwóch sezonach. Pierwszy z nich miał 13 a drugi 37 części.

W Polsce serial ten był emitowany w drugim programie Telewizji Polskiej równo rok (od 7 maja 1991 do maja 1992 roku). Później był kilkakrotnie powtarzany w TV Polonia, w Polsacie oraz TVN. Miał on dwie wersje językowe, z polskim lektorem oraz polskim dubbingiem. W tej drugiej wersji głosu Denverowi użyczył nieżyjący już Mieczysław Gajda, którego możemy pamiętać jako głos smerfa Ważniaka lub Kaczora Dafiego.

Ciekaw jestem czy ci co mają ukończone 35-40 lat pamiętają jeszcze tą animację. Czasami trzeba było się nieźle napocić by zdążyć ze szkoły na emisję kolejnego odcinka przygód sympatycznego dinozaura, chociaż ja pamiętam, że rano oglądałem jakieś odcinki (emisja dla drugiej zmiany? :) ) ale głowy nie dam.

denver ostatni dinozaur 2

W 2018 roku stworzono na nowo przygody Denvera z całkiem odświeżoną grafiką. Niestety - jakoś mnie ona nie przekonuje, być może przekona ona współczesne dzieci. Ja zdecydowanie wolę grafikę z lat 90-tych. Dwadzieścia sześć 11-minutowych odcinków można oglądać na kanale Teletoon+.

Tych co chcą się oddać nostalgii i wspomnieć czasy dzieciństwa polecam allegro gdzie można nabyć trzy płyty z przygodami Denvera (każda zawiera po trzy odcinki). Nie jest to dużo ale to też sporo na dobry początek.