Nostalgiczne tytuły

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

PAMPALINI - ŁOWCA ZWIERZĄT

pampalini 3

Czołem, jestem Pampalini łowca zwierząt , niezastąpiony, niezawodny, którz nie słyszał o Pampalinim, Pampalini tu, Pampalini tam, Pampaliniemu wystarczy sięgnąć ręką i już w garści trzyma zwierzaka... O donna klara ... skąd tutaj wziął się lew???!!!

Pampaliniego nie trzeba większości widzów przedstawiać. Nasz dziarski bohater bezgranicznie wierzy w siebie i swoje zdolności łowieckie, jednak nierzadko okazuje się, że trochę przecenia swoje możliwości przez co wszelkie jego próby w ostateczności kończą się wzięciem nóg za pas ...

"Jeśli Yeti istnieje, to tylko Pampaliniemu może się udać sztuka schwytania go!". Słowa trochę na wyrost bo znając pomysłowość naszego bohatera to Yeti na pewno mu ucieknie. Podobnie jak inne zwierzęta, których złapania się podejmie nasz pechowy łowca.

pampalini 1

Pomysłowy i pełen energii Pampalini podczas łowów ucieka się do przeróżnych forteli. By złapać krokodyla używa kleju i środków nasennych, dla lwa przygotowuje klatkę, Yeti wabi na jedzenie oraz telewizyjne bajki, a żyrafie próbuje zawiązać oczy. W łowach towarzyszy mu sympatyczny koczkodan. Razem tworzą dość komiczną parę, gdyż małpka lubi krzyżować plany swojego kompana - czasem otwiera klatkę ze złapanym zwierzakiem, kiedy indziej zamyka podróżnika w namiocie.Bajka ma charakter edukacyjny. Najmłodsi poznają różne gatunki zwierząt. W każdym z 13 odcinków łowca poluje na inne zwierzę: niedźwiedzia grizzly, krokodyla, lwa, tapira, kondora, węża boa, yeti, słonia, żyrafy, strusia, goryla, mrówkojada i hipopotama. Dzieci dowiadują się, co wyróżnia każde zwierzę i gdzie można je spotkać. Łowca informuje między innymi, że "hipopotamy spotyka się tylko w Afryce, w pobliżu wielkich jezior i rzek...", że słonie występują stadnie, krokodyl ma bardzo, ale to bardzo ostre zęby, a żyrafy potrafią sięgać najwyższych gałęzi.

pampalini 2

Serial "Pampalini - łowca zwierząt" powstał w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej w latach 1975-1980. Głosu głównemu bohaterowi użyczyli Tadeusz Kwinta oraz Andrzej Śleziak (tylko w dwóch odcinkach).

Warto dodać iż Pampalini był nie tylko postrachem wśród zwierząt ale też postrachem większości poranków kinowych dla dzieci, w których na dobre się zadomowił.