Nostalgiczne tytuły

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

PANI ŁYŻECZKA


pani lyzeczka 1

 

- posłuchaj czołówki "Pani Łyżeczki"

- posłuchaj piosenki kończącej odcinek


Być dużym i wykonać pewną pracę w domu to nie nowość ale co się stanie jeśli nagle zmienimy się w liliputa? O to już trzeba byłoby się zapytać "Pani Łyżeczki" - tytułowej bohaterki pewnego japońskiego serialu wyprodukowanego na podstawie powieści norweskiego pisarza Alfa Proysena. Mieszka razem ze swoim mężem, profesjonalnym malarzem oraz dekoratorem w małej wiosce. Na swojej szyi nosi wisiorek w kształcie małej zaczarowanej łyżeczki, która w sposób niekontrolowany zmniejsza postać bohaterki do rozmiarów łyżeczki. Napisałem w sposób niekontrolowany bo zawsze nie w porę, co powoduje sporo kłopotów i śmiesznych sytuacji.

pani lyzeczka 2

Wraz z przybraniem małych rozmiarów otrzymuje kolejny dar - zaczyna rozumieć bowiem mowę zwierząt. Ta przemiania nie trwa zazwyczaj długo ale przez ten czas bohaterka musi borykać się z problemami, które przerastały ją, kiedy była 'normalnego' wzrostu. Taka przmiana ściąga na nią wiele kłopotów ale dzięki temu Pani Łyżecka przeżywa też wiele ciekawych przygód.

Jedyną osobą, która zna sekret Pani Łyżeczki jest tajemnicza dziewczynka o imieniu Lily, która mieszka w lesie wraz ze swoim ulubionym zwierzakiem - norką.

W Polsce ten emisja tego 130-odcinkowego serialu rozpoczęła się w piątkowych dobranockach od 8 maja 1987 roku. W polskiej wersji językowej głównej bohaterce swego głosu użyczyła Anna Seniuk natomiast piosenkę tytułową oraz kończącą każdy odcinek śpiewała Maria Winiarska.