Nostalgiczne tytuły

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

SIMON W KRAINIE RYSUNKÓW

simon w krainie rysunkow 1simon w krainie rysunkow 2

"Well you know my name is Simon,
and the things I draw come true,
Oh pictures take me, take me over,
Climb the ladder with you."
(tekst tytułowej piosenki)

simon w krainie rysunkow 3

Simon to mały chłopiec, który uwielbia rysować na pewnym płocie. Nie zdaje sobie z tego sprawy, że ten płot jest magiczny i każda narysowana tam postac ożywa (hmmm, przypomina mi się teraz Zaczarowany Ołówek). Ożywiona postać zaprasza Simona po drabinie do swej krainy. Przygody chłopca w krainie rysunków miały odzwierciedlenie z tym co robił w swoim realnym świecie np. jeśli to była wizyta w muzeum to za płotem czekał na chłopca dinozaur, jeśli Simon miał w domu imprezę to to samo działo się w krainie rysunków.

simon w krainie rysunkow 4

Serial "Simon w krainie rysunków" jest brytyjską produkcją, stworzona na podstawie książek Edwarda McLachlana. Pierwsze odcinki zostały wyprodukowane w połowie lat 70-tych. Każdy z nich liczył po około pięć minut i był emitowany w okolicach przerwy na herbatkę w Wielkiej Brytanii.

simon w krainie rysunkow 5

Do nas serial trafił w drugiej połowie lat 70-tych. Nie pamiętam kiedy leciała ... ale na 90 procent pamiętam, że wcześniej był emitowany serial "Wojna domowa", później na dobranockę leciał ten serial. Jaki to był dzień? Wtorek, środa a może jeszcze inny? Tego nie wiem ale jak coś znajdę to dam znać.