Nostalgiczne tytuły

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

FRED POSTRACH KOTÓW

fred postrach kotow 1

Mówią jak pies z kotem. Te dwa gatunki zwierząt potrafią się szczerze nienawidzieć. Nie inaczej było też w serialu animowanym produkcji węgierskiej "Fred, postrach kotów".

"Irmo, co te koty robią na moim fotelu?!?!"
"Ależ Karolu.."

fred postrach kotow 2 fred postrach kotow 3

Bohaterem serii było urocze starsze małżeństwo. Był tam Karol oraz Irma, posiadaczka dwóch kotów: Lukrecji (czarna kotka, straszny łobuziak) i Sabiny (biała kotka, zbyt leniwa na pomysły swojej przyjaciółki). Koty są zbyt leniwe i bardzo naprzykrzające się. W zasadzie to one zdominowały cały dom ale podczas jednego dnia miarka się przebrała kiedy to Lukrecja zajmuje ulubiony fotel Karola. Ten wpadł w szał i wyleciał z domu a po pewnym czasie pojawił się w towarzystwie swego czworonożnego przyjaciela - wyżła Freda, twierdząc że od dzisiaj on też będzie miał swoje zwierzątko w domu. Kotom oczywiście to się niespodziewało bo już od początku Fred dał im niezły wycisk. Mimo to w każdym z odcinków Lukrecja i Sabina próbują spsocić coś i równocześnie winę zwalić na nieszczęsnego psa co nie zawsze im wychodziło na dobre.

Poniżej jeden z odcinków - oczywiście w wersji węgierskiej bo wersji z polskim dubbingiem nie uświadczysz (a szkoda). Nie sądzę by były problemy ze zrozumieniem treści ...

Serial ten był oparty na technice wycinankowej. Cztery sezony po 13 odcinków każdy powstawało w latach 1971-1985. Do Polski serial ten dotarł w 1985-1986 roku i był emitowany w czwartkowe dobranocki.