Nostalgiczne tytuły

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

SĄSIEDZI


 

Serial sąsiedzi jest serialem naszych południowych sąsiadów a mianowicie czechów.
Opowiada o perypetiach dwóch sąsiadów, żyjących jeden nad drugim (pierwsza seria) lub obok siebie w domkach (druga seria). Każdy odcinek to duże wyzwanie dla naszych bohaterów, który idąc śladem Adama Słodowego ulepszają sobie życie robiąc przedmioty niezbędne do dalszego ich stylu życia.

Głównym natchnieniem dla stworzenia serialu była ich manualna nieudolność. Film przedstawia dwóch bohaterów stawiających czoło problemom i próbujących je rozwiązać samodzielnie za pomocą prostych narzędzi, co zawsze jest przyczyną jeszcze większych problemów. Nie tylko rozrywka stała się ważna, ale także ukazanie optymistycznego podejścia do życia, jakie cechuje bohaterów. Gdy wydawałoby się że wszystko już stracone, oni nigdy nie tracą nadziei i są ostatecznie zawsze zadowoleni z rozwiązania jakie znajdą. W sumie to powstało około 52 odcinków sąsiadów, którym zresztą potem nadano imiona Pat i Mat.
Pierwsze odcinki pod wspólną nazwą "A je to" (po polsku I to wszystko) przetłumaczoną na naszą rodzimą nazwę "Sąsiedzi" zagościły w piątkowych dobranockach. Niestety nie wiem który to rok ale może wy mi przypomnicie.

Pamiętam dobrze iż śmiałem się (zresztą nie tylko ja) z każdego odcinka przygód sympatycznych bohaterów. Teraz dzięki internetowi oraz dużym księgarniom (jak np. Empik) lub księgarniom internetowym ten film chyba jest u każdego w domu. Robię po prostu taki wyłam bo prezentuję tylko te filmy które są trudno dostępne w Polsce ale wiele osób mnie pytało o ten film.
Pamiętam swoje pierwsze spotkanie z sąsiadami - nie wiem w którym roku to było ale pamiętam że je puszczali w piątkowych dobranockach. Ciekaw jestem co wy Pamiętacie z tego wszystkiego.