Nostalgiczne tytuły

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

SĄSIEDZI

sasiedzi 1

Adam Słodowy i McGyver nie wpadli by na takie pomysły jakie obejrzeliśmy w animacji produkcji czechosłowackiej "Sąsiedzi". Z pozoru banalne do wykonania zadania domowe stanowią dla naszych tytułowych bohaterów, a więc Pata i Mata, istną katorgę. Próbując rozwiązać na własną rękę usterki domowe nasi bohaterowie powodują stos pietrzących się problemów: dokonują remontów, budują, przebudowują, naprawiają, malują, tapetują, gotują. Jednak w finale zwykle zadowoleni są z wykonanej pracy. Okazuje się, że nie na długo bowiem całość prowadzi do totalnej klapy. Wszystkie te poczynania są okraszone genialną ścieżką dźwiękową wykonaną prawie w całości na harmonijce ustnej. Muzyka wpadająca w ucho pozostaje z nami na dłużej.

sasiedzi 2

Serial ten trafił na ekrany telewizorów w 1979 roku. Sama premiera pierwszego odcinka odbyła sie trzy lata wcześniej, kiedy to pokazano film w konwencji kukiełkowiej animacji zatytułowany "Kutaci" ("Druciarze"). Początkowo bez muzyki a motyw o niebezpieczeństwach podczas konumpcji jajka jeszcze nie wiadomo było czy się doczeka kontynuacji. Dopiero nakręcony kolejny odcinek "Tapety" dał zielone światło na produkcję kolejnych przygód zwariowanych sąsiadów. W latach 1979-1985 wystąpili razem w serii pt. "A je to!" (co oznacza "I to wszystko!") by w 1989 roku zostać zmienić nazwę na "Pat a Mat" a to po to by z łatwością można było sprzedawać licencje na zachodnie rynki. U nas w Polsce, bohaterowie pojawiali się bodajże w piątkowe dobranocki pod dość znaną nam nazwą "Sąsiedzi".

sasiedzi 3

Początkowo nasi bohaterowie mieszkali w bloku, od czasu do czasu spędzając czas na wsi. Następnie przeprowadzają się do domków typu "klocek" by zamieszkać później w domku typu "bliźniak". Budownictwo im nie przeszkadzało bowiem w każdym miejscu znalazła się jakaś drobna usterka, którą można byłoby "naprawić" lub "udoskonalić" co powodowało u bohaterów piętrzący się kataklizm a u widza salwy śmiechu.

sasiedzi 4

Serial ten, który był początkowo robiony z myślą o dzieciach stał się serialem dla wszystkich pokoleń bowiem śmieszy on zarówno tych najmłodszych jak i dorosłych.