Nostalgiczne tytuły

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

 

 

 

CUDOWNA PODRÓŻ


Cudowna podróż - kolejne wspaniałe dzieło na podstawie powieści Selmy Lagerlöf, która u nas w Polsce była wydane też pod dwoma różnymi tytułami, jako "Cudowna Podróż" i "Nils Paluszek". Opowiada ona o przygodach niesfornego chłopca, który stał się karzełkiem za sprawą czarów krasnala. Maleńki Nils, chomik Marchewka i gąsior Marcin przyłączają się do stada dzikich gęsi i wyruszają w pełną przygód podróż do Laponii.
Tyle słowem wstępu - jednakże większość z nas pamięta tę bajkę którą wyświetlała telewizja polska. Była wyświetlana po programie Tik-Tak. Ostatnio telewizja RT7 czy jakoś tam (nie pamiętam już nazwy tej polskiej stacji) przypomniała ten serial tak więc można było sobie odświeżyć pamięć z dzieciństwa.

Opis od odcinka 01 do 13 / Opis od odcinka 14 do 26
Opis od odcinka 27 do 39 / Opis od odcinka 40 do 52

Jedynie co mi utkwiło w pamięci z tamtego okresu oprócz bohaterów to piękna melodia, która rozpoczynała się ta bajka. Oczywiście melodię tą (w pełnej wersji) zamieszczam w dziale multimedia. Tam też znajdziecie dla porównania piosenkę którą rozpoczynała się ta bajka w wersji japońskiej czyli oryginalnej (tak, tak - to jest tzw anime czyli japońska animacja).
Już chyba wolę tą wersję niemiecką a wy ?? :D
Aha - jeszcze jedno słowo dla tych którzy intersują się anime i mangą (czyli japońską kulturą w postaci filmów animowanych i komiksów). W realizacji odcinków 9, 17, 43 i 49 "Cudownej podróży" uczestniczył Mamoru Oshii.