Nostalgiczne tytuły

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

DAVID I SANDY

david i sandy 1

Czerwiec 1987 rok. Na ekrany kin wchodzi pełnometrażowy film animowany "David i Sandy". Opowiada on o małym chłopcu mieszkającym z rodzicami i psem Pipsem na skraju dżungli. Wraz ze swoim psem i przygarniętym orłem Sandy'm pomaga zwierzętom uwięzionym przez złą łowczynię. Niebawem zyskuje nowych, niecodziennych przyjaciół - kosmitów, którzy w poszukiwaniu pereł trafili na ziemię. Pomagając przybyszom trafiają do tajemniczego Królestwa Podziemi. Tam nastąpi bowiem konfrontacja z pewnym osobnikiem, który poluje zarówno na perły jak i na kosmitów.

david i sandy 2

Bajka trochę infantylna jednak miła w oglądaniu (zasługa kreski Pana Lutczyna) - na szczęście nie jest za długa (trwa około 77 minut) i ogląda się ją dość przyjemnie. Pewnie za sprawą kreski samego Edwarda Lutczyna, który pokazał na swój, humorystyczny sposób zwierzęta (słoń w okularach, żółw na wrotkach) oraz muzyki i piosenek śpiewanych przez Seweryna Krajewskiego.

david i sandy 4 

Film ten poprzedziła dość spora kampania reklamowa. Piosenki, które były w nim wykorzystywane miały swoje wcześniejsze premiery w Teleranku. Był też do tego celu zrobiony teledysk jednak wszelkie materiały po nim zaginęły. Jednak na szczęście zachowały się piosenki - tytułowa "ABC przygody" oraz piosenka "Ufo jest krasnalem naszych dni". Obie piosenki wykonał nieoceniony Seweryn Krajewski. Co ciekawe tą tytułową zaśpiewał ze swoim synem - Sebastianem. Obie te piosenki znalazły się potem na kasecie magnetofonowej z serii "Dyskoteka Pana Jacka" Obie prezentuję poniżej ....

piosenka "ABC przygody"

piosenka "Ufo jest krasnalem naszych dni"

david i sandy ksiazeczka 1 david i sandy ksiazeczka 2

david i sandy ksiazeczka 3

Promując ten film wykorzystano także książeczki o przygodach Davida i Sandy'ego w takiej komiksowej nieco formie. Książeczki te można obecnie znaleźć i kupić na allegro.

david i sandy 3

W filmie można usłyszeć głosy Ewy Kani (David), Jerzego Molgi (ojciec), Ewy Złotowskiej (matka), Tadeusza Włudarskiego (szef), Ewy Żukowskiej, Jolanty Zykun.

Film ten został nagrodzony w dziedzinie filmu animowanego Nagrodą Szefa Kinematografii w 1987 roku oraz dostał nagrodę Jury Dziecięcego na Festiwalu Filmów dla dzieci w Poznaniu w 1988 roku.