Nostalgiczne tytuły

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

David i Sandy

DAVID I SANDY

 

 

Kilkuletni Dawid mieszka wraz z rodzicami i małym pieskiem, Pipsem na skraju dżungli, w której grasuje Łowczyni, chwytająca zwierzęta do klatek. Wielki szef sprzedaje je do ogrodów zoologicznych i za tak zarobione pieniądze chce w sercu puszczy wybudować kopalnię złota. Dawid opiekuje się Sandym, pisklęciem orłów, które postanowił zwrócić rodzicom. Ci jednak zostali uwiezieni przez łowczynię. Pojawiają się kosmici, poszukujący czarodziejskich pereł. Łowczyni przeobraża się w obrończynie zwierząt. Ucieczka Wielkiego Szefa przez Królestwo Podziemi i przejście przez magiczne lustra kończy się dla niego tragicznie. Niczym już nie zagrożona dżungla wraca do życia, a Sandy odlatuje do swego gniazda.

 

 

 

Tak w skrócie przedstawia się opis pewnej bajki, która miała swoją premierę w 1987 a mianowicie "David i Sandy". To fajny, przygodowy film dla dzieci z niepowtarzalną kreską Edwarda Lutczyna, kreską którą chyba każdy z nas potrafi rozpoznać. Warto dodać iż rysowani przez Lutczyna bohaterowie są przesympatyczni co zresztą będziecie mogli się przekonać oglądając galerię obrazków.

Film ten poprzedziła spora kampania reklamowa. Bardzo głośno było o nim w programach dziecięcych takich jak "Teleranek". Był też przygotowany do tego celu teledysk w którym wykorzystano piosenkę Seweryna Krajewskiego. Teledysku niestety nie udało mi się znaleźć ale piosenkę tytułową jak najbardziej. Została ona zamieszczona na nostalgii.

 

  

 

Film ten po pewnym czasie został wydany na kasetach VHS. Na allegro czasami można go nabyć. Wiem, że w dobie DVD kasety VHS odchodzą w cień ale są jeszcze tacy ludzie (gorące podziękowania w tym miejscu dla "Leosimby"), którzy posiadają odpowiednie oprogramowanie służące do przegrywania z wideo na DVD. Czasami warto przejrzeć ogłoszenia lub udać się z taką kasetą np. do osoby która chociażby nagrywa śluby, chrzty i podobne temu imprezy - być może ona pomoże (oczywiście zakładam iż nie za darmo).

 

 

 

Prócz filmu można też kupić książki - komiksy, których treść oparta jest jak mniemam na wątkach filmowych. Tych części komiksów jest kilka (nie pamiętam ile) i od czasu do czasu można mieć szczęście upolować je na allegro.