Nostalgiczne tytuły

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

WILLY FOGG

Film ten powstał na podstawie książki Julesa Verne "Le tour du Monde en quatre-vingt jours" (1873) czyli "W 80 dni dookoła świata z Willym Foggiem". Jest to historia z końca XIX wieku, o wielkiej podróży angielskiego dźentelmena, który założył się, że okrążył świat w osiemdziesiąt dni.
Film animowany, który niektórzy z Was pamiętają leciał bodajże w soboty po programie "Sobótka". Potem później widziałem w jakiejś niemieckiej telewizji. 26 odcinkowa seria nawet dobrze była opowiedziana. Postacie ludzkie zastąpiono zwierzętami (co było w przypadku Trzech Muszketerów).

Każdy z nas jak był mały śledził z zapartym tchem przygody Willy Fogga (Lew) wraz z jego przyjaciółmi Rigodon i Tico (mysz), którzy nie zwlekając na przeszkody postanawiają odbyć w 80 dni podróż dookoła świata. Żeby nie było to łatwe ich tropem rusza Transfer (wilk) - opłacony przez pomysłodawcę zakładu, który ma skutecznie utrudnić podróż naszym bohaterom.
Po drodze, w Indiach, Fogg odbija z rąk fanatyków wyznawcy bogini Kali, księżniczkę Romy (lwica), którą w finałowym odcinku zresztą poślubia.
To wszystko co pamiętam. Ostatnio została wydana mocno okrojona wersja tego filmu na płycie DVD. Była ona dostępna razem z gazetą "Mamo to ja" jako dodatek.

To wszystko co pamiętam - aby wam jeszcze bardzie odświeżyć pamięć w dziale galeria oczywiście sporo fotosów a w dziale multimedia piosenki oraz opening i ending w języku francuskim (czyli fragment filmu który otwierał cały serial oraz go kończył). Przepraszam, za jakość ale to nie moja w tym zasługa - po prostu znalazłem to w sieci i mam nadzieję że będzie to działało.