Nostalgiczne tytuły

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

MAPECIĄTKA

mapeciatka logo
mapeciatka 01

Gdy przeraża cię ten świat i czujesz się dość dziwnie
oczęta zmruż i zacznij śnić a znajdziesz się gdzie indziej

Jest 30 listopada 1986. Telewizja polska serwuje nam na niedzielną wieczorynkę "Dzieciństwo Muppetów".

mapeciatka 02

Serial ten to nic innego jak przedstawienie wyimaginowanych lat dziecinnych postaci, które w przyszłości zabłysną w "Muppet Show". Wszak wiadomo z filmu "Muppet Movie" w jaki sposób poznały się Muppety. "Dzieciństwo Mapetów", które w późniejszych latach zmienia nazwę na "Mapeciątka" oczywiście skierowane jest do młodszej widowni. Tytułowe Mapeciątka wychowują się beztrosko pod opieką Niani, jedynej osoby której widzowie nigdy nie zobaczą bowiem jest przedstawiana od pasa w dół. Słyszym za to jej spokojny, opiekuńczy głos (w pierwszej wersji głosem niani przemawiała Agnieszka Kotulanka, w kolejnej zaś Jolanta Wołłejko).

Postacie z serialu to oczywiście znane nam Mappety. Mamy tutaj m.in. żabę Kermita, misia Fozzie, Gonza, Scootera a także Zwierzaka, który zawsze na końcu dobranocki mówił wszystkim "Pa! Pa". Jedyną postacią, która występuje w animowanym serialu, a która nie pojawiła się w późniejszych Mapetach to żeński odpowiedniki Scootera czyli Skeeter.

mapeciatka 03 mapeciatka 04

Mapety jako Mapeciątka w każdym odcinku, używając swojej wybujałej fantazji przeżywają niesamowite przygody. Od czasu do czasu możemy zobaczyć w trakcie trwania odcinku fragmenty hitów amerykańskich, które przeżywały oblężenie zarówno w kinie jak i pojawiały się na pirackich kopiach kaset video.

Wieczorynka oczywiście miała polską wersję językową. Można było tam usłyszeć głosy takich aktorów jak Ilona Kuśmierska, Magdalena Wołłejko, Mirosław Wieprzewski, Jarosław Domin, Zbigniew Poręcki, Jarosław Boberek. Jedynym aktorem który dubbingował w obydwu wersjach tzn. w Dzieciństwie Mapetów i Mapeciątkach był Maciej Damięcki, który podkładał głos Kermitowi.

mapeciatka zwierzak

Serial ten liczył 107 odcinków zamkniętych w 8 sezonach.