Nostalgiczne tytuły

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button


NIEBEZPIECZNA ZATOKA

Niebezpieczna zatoka - serial produkcji kanadyjskiej wyświetlany u nas w połowie lat osiemdziesiątych. Rok produkcji serialu datowany jest na 1984 a więc u nas pewnie było to wyświetlane - tak mi się zdaje - gdzieś w latach 1985-1987. Na 90 procent mogę powiedzieć że półgodzinne odcinki tego serialu były emitowane w niedziele zaraz po Teleranku. Później były powtarzane (lub emitowane kolejne odcinki) w pozostałych programach telewizji polskiej - w programie 2 lub regionalnej telewizji.

O czym był ten serial ? Bohaterem był pewien morski biolog - doktor Grant Roberts, owdowiały i na dodatek borykający się z dwójka nastoletnich dzieci - dziewczynki Nicole i chłopca Jonah. Doktor Grant pracował w oceanarium w Vancouver pomagając zwierzętom. Serial ten poruszał problemy rodzinne i ekologiczne ale także pojawiał się od czasu wątek kryminalny (kłusownicy).

Miło wspominałem ten serial i żałuję iż telewizja polska nie chce go ponownie powtórzyć. A może jakiś dystybutor skusi się i spróbuje wydać kilka odcinków (sondażowo) u nas w Polsce.
Na osłodę kilka zdjęć (pochodzą one z portalu www.filmweb.pl) i zaproszenie do multimediów (bo czym byłaby nostalgia bez tego działu) do obejrzenia czołówki jak również posłuchania muzyki z tej czołówki.