Nostalgiczne tytuły

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Dempsey i Makepeace

DEMPSEY I MAKEPEACE NA TROPIE

 

 

 

Głównym bohaterem jest amerykański porucznik policji James Dempsey, który w ramach programu ochrony świadków, zostaje wysłany do Londynu, gdzie w miejscowej policji rozpoczyna współpracę z sierżant Harriet Makepeace. Z pozoru całkiem nie pasująca do siebie para, szybko tworzy zgrany duet, z powodzeniem rozwiązujący wiele skomplikowanych spraw.

 

  

 

Serial ten liczył 29 odcinków a ostatni odcinek został wyreżyserowany przez aktora grającego Dempsey'a czyli Michaela Brandona.

Przerwanie emisji serialu zdziwiło nieco aktorów. "Dziwaczny ruch, bo widzowie to uwielbiali" - wspomina Brandon - "Amerykanie zgłaszali zapotrzeboawanie na jakieś 80 odcinków. Dziwne, że ktoś miał w ręku hit i postanowił go odpuścić".

 

  

 

Na początku lat 90-tych para Barber i Brandon zjawili się w Polsce. Do dziś wspominają reakcje fanów : jak na lotnisku pękły barierki i z synkiem na rękach musieli salwować się ucieczką. Albo jak napotkane dzieciaki odgrywały scenki z serialu.

 

 

 

Serial był emitowany przez TVP 1 w czwartkowe poranki i wieczory (tzw. "Kino Dla Drugiej Zmiany"), natomiast pod koniec lat 80, w nocy (po 22:00) było nadawane "Kino Dla Poliglotów" (odcinek bez lektora). Od połowy grudnia 2004, odcinki serialu były co dwa tygodnie dołączane na płytach DVD i VCD do magazynu telewizyjnego Tv Okey!. Później część z nich ukazała się również w regularnej sprzedaży.

 

Jeszcze jedno, w miarę jak szedł ten serial w telewizji ja wraz z moim kolegą z klasy wysłaliśmy do aktorów list z prośbą o autograf. On wysłał do Glynis Barber (Makepeace) a ja do Michaela Brandona (Dempsey). Obydwaj dostaliśmy odpowiedź - niestety kolega nie mógł do dnia dzisiejszego znaleźć swojego zdjęcia w związku z czym zamieszczam moje trofeum :P

 

 

 

Źródło : 

Strony Internetowe

Bartek Koziczyński "333 popkultowe rzeczy"