Nostalgiczne tytuły

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

 

 

 

BARBAPAPA

2 września 1975 - wtorek. Telewizja Polska rozpoczyna emisję bajkę "Barbapapa". Recenzent wtedy napisał : "Jakkolwiek trudno mówić o tendencjach dydaktycznych w przygodach rodziny Barbów, to jednak zawierają one pewne wskazówki wychowawcze. Zupełnie fantastyczne wydarzenia, których bohaterami są Barbowie, tylko pozornie rozgrywają się w wymyślonej rzeczywistości. Wiele z niej śladów naszego, realnego świata".
Seria ta opowiada o rodzinie gumiasty stworów, które potrafią dowolnie zmieniać kształt. Autorami przygód Barbów było małżeństwo Anette Tison / Taulus Taylor, którzy od 1970 roku zaczęli wydawać książki dla dzieci.

Barbapapa i Barbamama - nie ma problemu z którym ta dwójka nie potrafiłaby sobie poradzić. Dzięki zmianom swojego kształtu oraz doskonałym pomysłom jak i dobrym manierom rozwiążą każdy trudny problem. Oferują zawsze swoją przyjaźń a ich wiara w dobro stoi ponad wszystkimi.

Barbabravo - jest koloru czerwonego. Uwielbia sporty, zazwyczaj lubi być przywódcą, lubi też smacznie pojeść. Dzięki posiadaniu zestawu Sherloka Holmsa (kapelusz i lupa) i pomocy swojego psa Lolity, zachowuje się momentami jak wielki detektyw. Czasami jest dumny z siebie ale ogólnie to dobry kompan.

Barbabright - jest koloru niebieskiego. Chemia, astrologia i genetyka nie są dla niego tajemnicą, ale czasami jego teorie są dla niego dziwne a jego podejrzane eksperymenty prowadzą do katastrofy. Szczęściarz ale jego brat Barbazoo, ekolog, ma oko na to co on robi.

Barbazoo - jest koloru żółtego. Jest specjalistą jeśli chodzi o Naturę. Zna wszystkie gatunki zwierząt i rośli, klimat oraz zły wpływ zanieczyszczeń. Jedynym słowe to dystyngowany ekolog. Barbazoo jest zawsze gotowy do pomocy.