Nostalgiczne tytuły

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

GUCIO I CEZAR

gucio i cezar

Gucio i Cezar - dwie różne postacie, dwa różne charaktery, które podbiły serca dzieci w latach 70-tych ubiegłego stulecia. Gucio - żarłoczny hipopotam, mający naturę marzyciela, dobroduszny ale zarazem wiecznie głodny, podatny jest na wpadanie w tarapaty z których wyciąga go jego przyjaciel Cezar - chudy, bezogoniasty pies, energiczny, mądry i bardziej odważny.

gucio i cezar 01a gucio i cezar 02

Obecność w ich pobliżu rezolutnych małpek sprawia wrażenie iż miejscem w którym przebywają nasi bohaterowie to Afryka. Obydwoje bardzo uwielbiają dalekie wyprawy, które organizują z różnych przyczyn ... a to chcą sprawdzić jak wygląda śnieg, a to pragną znaleźć skarb czy nawet wybudować rakietę. Podczas swoich wypraw poznają nowych przyjaciół a także starają się pomóc im w ich problemach.

gucio cezar teatr

Gucio i Cezar to animowana i po części teatralna adaptacja pewnych historyjek rysowanych przez Bohdana Butenkę na łamach "Świerszczyka". Bohaterowie ci zrobili niezłą karierę, w porównaniu do Gapiszona i Pana Hipopopo, pojawiających się w gazetkach dla najmłodszych, gdyż trafili na szklany ekran. Warszawskie Studio Miniatur Filmowych w 1976 roku rozpoczęło produkcję serialu o przygodach Gucia i Cezara. Scenariusz napisała Krystyna Boglar a pokazano to w nietypowej formie teatru, gdzie na początku pokazano pierwsze plansze będące wprowadzeniem do akcji danego odcinka a potem do akcji wchodziły kukiełki, które poruszały się na tle nieruchomej scenografii narysowanej przez Butenkę. Można było tam usłyszeć Mieczysława Czechowicza, który udzielał głosu Guciowi, Bronisława Pawlika udzielającego głosu Cezarowi oraz Krystyny Borowicz wcielającej się w Karolinę.

Oprócz tego iż bohaterowie pokazywali się nam na szklanym ekranie w formie serialu animowanego czy też kukiełkowego, pojawiali się też w czasopiśmie Świerszczyk a następnie w kolekcji 16-tu czarnobiałych komiksowych książeczek dla dzieci w których to podróżowali po niezwykłych krainach, spotykali kowbojów bądź piratów, zmagali się z potworami oraz złoczyńcami oraz przeżywali mrożące w żyłach perypetie i wszystko to narysowane mistrzowską kreską Bohdana Butenki. W czasach PRL-u pojawiły się następujące przygody Gucia i Cezara.

gucio cezar wyspa marchewkowa gucio cezar zatruwacz

01. Gucio i Cezar w niewoli u piratów
02. Gucio i Cezar na wyspie marchewkowej
03. Gucio i Cezar w królestwie złego węża
04. Nowa wyprawa Gucia i Cezara
05. Wilki na tropie Gucia i Cezara
06. Gucio i Cezar tam gdzie pieprz rosnie
07. Gucio i Cezar w Makowym Królestwie
08. Gucio i Cezar w Cukrowych Górach
09. Gucio i Cezar znajdują rakietę
10. Gucio i Cezar w walce z Zatruwaczem
11. Gucio i Cezar ratują Felicję
12. Gucio i Cezar na tropie tabliczki mnożenia
13. Gucio i Cezar budują rakietę
14. Gucio i Cezar i rajska jabłoń
15. Gucio i Cezar i tajemniczy kluczyk
16. Gucio i Cezar w poszukiwaniu śniegu

gucio cezar antologia gucio cezar komiks

Tym co chcą poszukać tych książeczek, życzę powodzenia bo trzeba się nieźle napocić by wszystkie uzbierać ale dla tych co chcą mieć wszystkie przygody bohaterów w jednym tomie polecam jednotomowe wydanie zawierające wszystkie odcinki przygód "Gucia i Cezara" o których wspomniałem wyżej.

gucio cezar znaczki

Warto dodać iż postacie Gucia i Cezara znalazły się na dwóch znaczkach pocztowych wydanych przez Pocztę Polska w 2011 roku.