Nostalgiczne tytuły

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button


TAJEMNICA WYGASŁYCH WULKANÓW

Dwójka bliźniaków podczas wakacyjnego pobytu u wujka i cioci w Aukland spotykają tajemniczego Pana Jone'sem. Ów tajemniczy Jones nie jest im obcy bowiem to on osiem lat temu, pomógł ich odnaleleźć kiedy bliźnięta zagubiły się w lesie. Pan Jones kryje jeszcze jedną tajemnicę - jest on bowiem obcym wojownikie przybyłym z odległej planety, który przybył pomagać ziemianom w walce z innymi (ślimakopodobnymi) obcymi pod dowódzctwem Wilberforce'a.


Banalna fabuła ale serial ten miał w sobie to coś.
"Tajemnica wygasłych wulkanów" bo to o tym serialu mowa, pojawiła się w pierwszej połowie lat 80-tych. Serial ten towarzyszył nam w któreś ferie (zimowe bądź wakacyjne).
Czołówka - wpadająca w ucho - typowa dla seriali robionych w tamtych latach - krótka acz treściwa.

Dużo rzeczy raczej nie pamiętam - jedynie te stwory i laser który je pokonywał i przeganiał. Nostalgicy na forum wspominają też, że stwory te wyłaziły z podłogi i że były jakieś podziemne korytarze (charakterystyczna wizytówka dla tego serialu).
W każdym razie porobiłem trochę zdjęć - galerii nie zakładam a w dziale multimedia zamieściłem bardziej charakterystyczne fragmenty filmowe.

W 2009 roku powstała kinowa wersja tego filmu - niestety nie miałem okazję obejrzeć. Domyślam się, że główny nacisk położono na efekty specjalne ale nie ma to jak dawny serial w którym efekty były tandetne i trąciły myszką ale mimo to nikt nie zwracał na nie uwagę a raczej na treść :P