Nostalgiczne tytuły

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button
 

MIO MAO


mio mao

Serial opowiada o dwóch kotkach – Mio i Mao, którzy zwiedzają swój wielobarwny, plastelinowy świat i spotykają nowych mieszkańców krainy oraz przeżywają niezwykłe przygody. Co siedzi ukryte w drzewie albo w ciężarówce czy w krzakach? Najpierw sprawę stara się wyjaśnić jeden z kotków a potem drugi. W końcu obaj udają się na spotkanie z czymś nowym.

mio mao 3

Pierwsze odcinki serii Mio i Mao zostały wyświetlane w latach 1974-1976. Następnie było trzeba czekać trzy dekady by w 2005 roku zobaczyć kolejne, nowe odcinki, zapewne wyreżyserowane na potrzeby nowo powstałych kanałów.

mio mao 1 mio mao 2

Seria, w której zastosowano animację plastelinową (tą samą którą później zastosowano w serii Wallace i Groomit) powtała by by pobudzić dziecięcą wyobraźnie i zachęcić do zabaw z kolorową plasteliną i oglądając te odcinki odnoszę wrażenie że faktycznie chyba spełniła swoje zadanie. Pięciominutowe odcinki sprawiają iż dziecko nimi się tak szybko nie znudzi chociaż schematyczność można już odgadnąć po dwóch odcinkach ale to w niczym nie przeszkadza.


- posłuchaj czołówki z serii "Mio Mao"

Jeśli chodzi o muzyczkę to została ona skomponowana przez Piero Barbetti i nie jest zbyt nachalna a przyjemna. Bardzo szybko wpada w ucho i nie rozprasza nam uwagi przy oglądaniu poszczególnych odcinków.Nie bardzo sobie mogę przypomnieć gdzie, będą dzieckie, widziałem tą serię. Zapewne była to dobranocka albo dodatek do jakiegoś dziecięcego programu typu Teleranek albo jakiś inny program przeznaczony dla dzieci i młodzieży. Zamieszczam oczywiście jeden z odcinków ale jakby ktoś chciał sobie powspominać i obejrzeć więcej to teraz nie ma z tym problemu. Wszystkie (albo większość z nich) są do obejrzenia na youtube.