Nostalgiczne tytuły

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like ButtonKANGUREK HIP-HOP


"Jestem kangurek Hip-Hop. Urodziłem się w Australii. Obecnie mieszkam w ogrodzie zoologicznym w Europie. Kiedy mi się nudzi, zabieram moją ulubioną książkę - "Atlas zwierząt" i udaję się na wycieczkę aby przeżyć nowe przygody i nawiązać nowe znajomości"

Kangurek Hip Hop 

Seria animowana liczy 13 siedmiominutowych odcinków. W każdym z nich bohater poznaje nowego przyjaciela - zwierzaka żyjącego dziko na wolności. Nieważne jest czy to są mokradła, lasy, pola czy góry. Nasz bohater dzięki swojej skoczności wszędzie się dostanie. Nieoceniona przydaje mu się książka - "Atlas zwierząt" dzięki której kangurek szybko orientuje się w jakich warunkach poznane zwierzę lubi przebywać, jakie ma wymiary ile waży, co je oraz jego obyczaje. Dla młodszych dzieci jest to zapewne wstęp do przygody z poznawaniem fauny o której więcej na pewno dowiedzą się w przedszkolach i w szkole.

Kangurek Hip Hop 

Seria ta jest idealna dla małych dzieci ponieważ na krótki czas jej trwania (7 minut) nie dłuży się a dodatkowy humor sytuacyjny wpisany w treść bajki czasami powoduje uśmiech na twarzy dziecka. Narratorem całej serii, jak i głosem kangurka jest Tadeusz Kwinta, który jest znany z programów dla dzieci "Po prostu Muzyka" oraz "Przybysze z Matplanety".
Emisja tego serialu animowanego, wyprodukowanego w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej przypadała na drugą połowę lat 70-tych i pierwszą połowę lat 80-tych. Nie pamiętam czy odcinki były regularnie puszczane w telewizji ale pamiętam że "Kangurek Hip Hop" był jedną z bajek emitowanych przez niedzielne poranki w kinach.