Nostalgiczne tytuły

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

JAZON Z GWIEZDNEGO PATROLU

jazon z gwiezdnego patrolu

"Niebezpieczeństwo ukrywa się w gwiazdach! To jest właśnie świat Jazona z gwiezdnego patrolu. Kosmiczny żołnierz postanowił powstrzymać najbardziej złowrogą siłę we wszechświecie: Dragosa, mistrza kosmosu. Walkę Jasona przeciwko złu wspiera zespół ekspertów, pracując razem w tajnej części Akademii Kosmicznej. Jazon z gwiezdnego patrolu."

jazon z gwiezdnego patrolu 1 jazon z gwiezdnego patrolu 2

"Jazon z gwiezdnego patrolu" - serial sciencie fiction produkcji amerykańskiej nakręcony w latach 1978-1979, którego my, jako polscy widzowie mogliśmy go obejrzeć w sobotnie kino programu "Sobótka" (albo "Drops") w 1986 roku. Serial ten opowiada o przygodach kosmicznego podróżnika Jazona i jego towarzyszy czyli profesora Parsafoot'a i kieszkonkowego robota "Wiki" (w zasadzie to nazwa jego brzmiała W1K1). Tytułowy bohater to młody oficer Gwiezdnego Dowództwa, znajdującego sie na tej samej asteroidzie co Akademia Kosmiczna, której zadaniem była ochrona asteroidy przed złymi szumowinami z kosmosu a głównie przed jednookim lordem Dragosem i jego kompanami. Upodobniony do Hana Solo bohater chyba był w jakiś sposób niezniszczalny bowiem na obcych zupełnie planetach poruszał się bez skafandrów ochronnych walcząc przy okazji z prymitywnie animowanymi potworami.

Całość serialu to 28 odcinków emitowanych w dwóch sezonach. Pierwszy sezon liczył 16 odcinków a w zasadzie to 16-cie piętnastominutowych "rozdziałów", które opowiadały jedną historię. Drugi sezon składał się zaś z 12-tu samodzielnych, półgodzinnych odcinków.

jazon z gwiezdnego patrolu 3 jazon z gwiezdnego patrolu 4

Warto wspomnieć to iż żaden aktor występujący w tym serialu później nie wybił się znacząco. Nawet odtwórca tytułowej roli pojawiał się później w epizodach drugorzędnych seriali.