Nostalgiczne tytuły

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

AUTOSTRADA DO NIEBA

Autostrada do Nieba

"Autostrada do nieba" to serial w którym Michael Landon występuje w roli anioła Jonathana a Victor French w roli nawróconego alkoholika - Marka (obaj panowie spotkali się wcześniej w serialu Domek na Prerii). Bohaterowie tego wzruszającego serialu pomagają ludziom uwolnić się od kłopotów, rozjaśniają uśmiechem twarz dzieci, starają się uprościć życie, które roi się od pułapek losu. Zawsze zjawiają się na pomoc, nigdy nie zawodzą.

Autostrada do Nieba

"Autostrada do nieba" w odróżnieniu od innych seriali emanowała znacznym ciepłem i była typowo kinem familijnym, poruszająca sprawy rodzinne oraz bliskie każdemu człowiekowi w sposób chyba zrozumiały dla każdego. Landon, grający rolę anioła pomagający ludziom w trudnych sytuacjach oraz wspierający ich na duchu zagrał naprawdę przekonująco i wspaniale.

Autostrada do Nieba - Michael Landon

Serial ten był ostatnim wielkim serialem z udziałem tego znakomitego aktora (wcześniej były "Bonanza" oraz "Domek na prerii"), emitowany w niedzielnym, przedpołudniowym kinie familijnym, na przełomie lat 1988/1989 na drugim programie telewizji polskiej. W latach 90-tych był emitowany na innych kanałach telewizyjnych.

Autostrada do Nieba

Warto również wspomnieć o urzekającej czołówce muzycznej oraz całej czołówce, która wprowadza nas w nastrój tego o czym będzie cały film. Muzyka jest zresztą autorstwa Davida Rose (tego samego człowieka, który przygotował muzykę do serialu "Domek na prerii" oraz "Bonanzy").

Autostrada do Nieba - Michael Landon Autostrada do Nieba - grób Michaela Landona

Serial ten został ukończony w ameryce w 1989 roku. W dwa lata później na Michael'a Landona czekała już prywatna "Autostrada do nieba" gdzie na jej końcu spotkał się ze swoim aniołem stróżem. Michael Landon zmarł 1 lipca 1991r.