Nostalgiczne tytuły

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

POMYSŁOWY DOBROMIRPomysłowy dobromir to serial opowiadający o niezwykle uzdolnionym chłopcu, mieszkający w małym domku wraz ze swoim dziadkiem oraz wszędobylskim, figlarnym ptaszkiem.
Dobromir swoją błyskotliwą pomysłowością pomaga dziadkowi w cięzkich pracach związanych z drobnymi naprawami domu czy też uprawą ogródka. Chłopiec obserwując otoczenie i wykorzystując swoją nieograniczoną wyobraźnię wymyśla niezliczone, nawet najdziwniejsze urządzenia mające na celu usprawnienie i przyspieszenie prac. Przy budowie pomaga mu jego przyjaciel - ptak, który rewelacyjnie później przekazuje informacje z budowy dziadkowi.Cóż jeszcze mogę od siebie dodać. Dobranocka ma już swoje lata. Pierwszy odcinek został wyemitowany w 1974 roku. Pamiętam także iż oglądałem ten film już w przedszkolu kiedy przyjechało do nas obwoźne kino.
Większości z was na pewno przypomina sobie scenę, kiedy Dobromir myślał intensynie. Wtedy odbijała mu się na głowie kulka i po chwili był słychać "szatański śmiech".Przypomniało mi się iż można było dostać pocztówki ze scenami z filmu "Pomysłowy Dobromir". Obrazki które tutaj pojawiły się na info pochodzą z tych pocztówek.Warto jeszcze dodać iż scenariusze do tej dobranocki pisał sam Adam Słodowy.Kilkanaście lat później próbowano wskrzesić ponownie "Pomysłowego Dobromira" bodajże z rysunkami Edwarda Lutczyna. Serial ruszył pod nazwą "Pomysłowy wnuczek" ale wersja ta nie była tak samo dobra jak jej pierwowzór. Po kilkunastu odcinkach zakończono pracę nad tą serią.
Jak zwykle znajdziecie galerię obrazków a w dziale multimedia dźwięki i najciekawsze fragmenty z wybranych odcinków.