Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

ZAWODY W DŻUNGLI WYŚCIG MAŁP

 

zawody w dzungli wyscig malp 1

 

Zawody w dżungli - wyścig małp to gra typowo losowa, której celem jest oczywiście umieszczenie małpki na samym szczycie palmy. Wszystko jest uzależnione od rzutu kostką ale wpierw musimy poprosić kogoś by z nami zagrał a maksymalnie do tej gry może usiąść 4 graczy. Po wybraniu kolorów palm i małpek rzucamy kostką.

zawody w dzungli wyscig malp 2

Jako pierwszy wchodzi gracz który wyrzucił szóstkę i wtedy umieszcza małpkę na dole palmy. Musimy się teraz wystrzegać by nie rzucić ponownie tej samej liczby (czyli 6) bowiem w trakcie trwania gry będzie to oznaczało upadek naszej małpki na początek gry czyli będąc przy samym czubku i po wyrzuceniu liczby 6 znajdujemy się z powrotem przy starcie. Najbardziej w grze opłaca się wyrzucić na kostce cztery oczka bowiem o tyle stopni posuwamy się do góry. Wyrzucenie jednego oczka spowoduje posunięcie się do góry o jedno pole.

zawody w dzungli wyscig malp 3

Czasami, gdy jesteśmy zmęczeni to po wyrzuceniu na kostce pięciu oczek pauzujemy i nic się nie dzieje. W przypadku gdy wyrzucimy 2 lub 3 oczka to małpka lecie w dół o tyle pól ile oczek na kostce. Proste? Czasam przy dobrym układzie gra może długo trwać choć to wszystko zależy wyłącznie od losu.

zawody w dzungli wyscig malp 4

Fotografie wziąłem sobie z serwisu allegro, gdzie ta gra była do kupienia. Przepadłem w licytacji chociaż cena za którą ją kupiono (około 60 złotych) wydawała mi się jeszcze do przebicia. Niestety, zapomniałem o tej licytacji ... szkoda.