Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

NA WYŚCIGACH
podziękowania dla BUFET PRL za udostępnienie gry

na wyscigach

Gra "NA WYŚCIGACH" to kolejna gra losowa połączona nieco o zabawę w hazard i stąd na okładce jest i nformacja iż jest przeznaczona dla młodzieży ... nie dla dzieci.
Po otwarciu pudełka oczom nam ukazuje się rozkładana plansza, 6 pionków w różnych kolorach, kostki do rzucania oraz żetony w 6 kolorach o nominałach 50, 100, 500 i 1000, które będą nam służyły do obstawiania gonitwy.
Po wylosowaniu graczy (im więcej ich bierze udział tym lepiej ale maksymalnie 6) pionków a co za tym idzie numerów startowych koni, każdy z nich otrzymuje od banku odpowiednią ilość gotówki za którą będzie mógł obstawiać konia. Obstawiać może inne konie - nigdy swojego (co trochę dziwne).

na wyscigach 1

Potem następuje gonitwa ... zaczynają w kolejności konie według numerów startowych na planszy. W trakcie gry można jeszcze zmienić stawkę którą się postawiło na danego konia bądź też postawić coś na innego, ale UWAGA, tylko do momentu kiedy konie nie dotrą do półmetka oznaczonego na planszy literką "P" na białym polu. Z chwilą, gdy któryś z koni przekroczy półmetek kończy się możliwość obstawiania.
Podczas gonitwy, by tak prosto nie było konie zdają się na różne losowe czynniki oznaczone na planszy kolorowymi punktami. Czerwony punkt spowoduje wyeliminowanie konia z gry z powodu kontuzji, żółty punkt oznacza dla zawodnika utratę kolejki rzutu kostką z powodu spłoszenia się wierzchowca, biały punkt to już strata dwóch kolejek rzutu kostką z racji nieprzepisowego zachowania się jeźdżca. Zbawiennym dla gracza jest punk zielony bo z powodu dobej kondycji konia możemy jeszcze raz rzucić kostką.
Gra kończy się oczywiście gdy któryś koń dotrze do mety pierwszy a zawodnik, który prawidłowo postawił na niego bierze całą wygranę. W przypadku, gdy zwyciężcę obstawiło kilku graczy, wygraną dzieli się równo między nich.