Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

 

PIŁKARZYKI (kategoria: zręcznościowa)

Piłkarzyki - pudełko od gry

Piłkarzyki to kolejna propozycja gry dla dwóch osób (lub jak się gracze dogadają tych osób może być więcej) tym razem skierowana do maniaków piłki nożnej (a kto nim nie był wśród męskiej widowni :) ). "Piłka nożna", "Football" to gry przy których trudno było się wtedy nudzić. Szczególnie "Piłka nożna" bowiem była to nasza rodzima gra wyprodukowana przez Krakowskie Zakłady Przemysłu Maszynowego Leśnictw Krakpol (co za długa nazwa). Co gra zawierała ... w środku pudełka było takie mini boisko z piłkarzykami powtykanymi w nie. Co inna wersja gry to ci piłkarze wyglądali inaczej. Była też i piłka do gry - o, przepraszam - metalowa kulka którą poprzez wyginanie tych piłkarzy i puszczanie ich wybijało się do zawodnika z drużyny bądź próbowało się wbić gola.

Piłkarzyki - gra

Wszystko w tej grze było jak w prawdziwym meczu, 22 zawodników, 2 bramkarzy przy bramkach i ten odwieczny pech przy wybijanej piłce (kulce metalowej), która przy mocnym uderzeniu wylatywała z gry i znikała gdzieś w czeluściach pokoju. Zazwyczaj po dłuższym czasie poszukiwań się znajdowała ale czasami trzeba było dać za wygraną. Jednak - jak to powiedział kiedyś Pan Słodowy - prawdziwy majsterkowicz nie załamuje rąk, prawdziwy majsterkowicz radzi sobie w każdej sytuacji. Nie było piłki ... cóż wystarczyło użyć kuleczek z łożysk rowerowych :) i po kłopocie.

Piłkarzyki - pudełko gry Football Piłkarzyki - gra Football

Piłkarze też mieli swoje specyficzne dźwięki. Odbijanie piłki przy sprężynach ... tych dźwięków się nie zapomina. Korzystając z uprzejmości strony bufetprl.com zamieszczam filmik z tymi piłkarzami w akcji ... prawda, że dźwięki brzmią znajomo ? Wokół każdego sprężynowego zawodnika były zagłębienia dzięki którym piłka wślizgiwała się pod nogi piłkarza.

Piłkarzyki - gra

Piłkarzyki stołowe - wygląd gry Piłkarzyki stołowe - gra

Poza piłkarzykami w wersji mini istniały jeszcze (i do dzisiaj można je z powodzeniem spotkać w wielu miejscach) piłkarzyki stołowe. To już gra dla dwóch jak i większej ilości graczy z tymże zamiast odbijać piłkę pociągając za sprężynującego piłkarzyka tutaj odbija się piłkę przy pomocy uchwytów do których jest doczepionych kilku piłkarzy. Gra tak samo emocjonująca co piłkarzyki w wersji mini - najwyżej piłka tak szybko nie zginie, jest zbyt duża :) W tą wersję gry grało się głównie na świetlicach, ale także w klubach młodzieżowych, kawiarniach i wszędzie tam gdzie było miejsce na postawienie niewielkiego rozmiaru stołu.