Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

TELEFON OBRAZKOWY
zdjęcia nadesłało Muzeum Sentymentów w Kowarach.

telefon obrazkowy 1

TELEFON OBRAZKOWY to propozycja Spółdzielni Rzemieślniczej "Centrum" z 1983 roku. Dziecko jednocześnie bawiąc się uczy się prawidłowej pisowni a także wzbogaca zasób słów. Do dyspozycji ma 4 plansze na której jest narysowanych osiem różnych rzeczy, zwierząt, lub ptaków.

telefon obrazkowy 2

Jak działa owe "urządzenie"? Tak samo jak zwykły telefon. Wybieramy sobie dowolny wyraz z listy podanej na planszy a następnie zaczynamy kręcić tarczą jak w prawdziwym telefonie (tutaj trzeba byłoby dziecku wyjaśnić jak wyglądał telefon :) ). Umieszczamy palec w otworze na wybranej literze i przekręcamy tarcze do miejsca gdzie otwór znajdzię się przy metalowym oporniku. Pozostawiamy tarczę w powstałej pozycji a następnie umieszczamy palec na kolejnej literce i kręcimy ponownie. Jeżeli wszystkie litery zostały wybrane prawidłowo to strzałka, znajdująca się na planszy wskaże nam właściwy obrazek, którego to słowo "wykręcaliśmy" w telefonie.

telefon obrazkowy 3

Twórcy dali także możliwość stworzenia przez dziecko nowych plansz (na odwrocie starych) poprzez narysowanie przedmiotów wg listy podanej w instrukcji.

Cena telefonu obrazkowego wynosiła 180 złotych.