Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

 

TELEGRA (kategoria: gra pamięciowa)

 

Telegra - gra pamięciowa

Telegra to jedna z nielicznych gier pamięciowych bazująca na postaciach z dobranocek ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsko-Białej a głównie na postaciach z Reksia, Pampaliniego i Kangurka Hip-Hop. Do dzisiaj można się wybrać w niedzielne poranki do tego studia ze swoimi pociechami na poranek dla dzieci.
Na czym polegała cała zabawa w tej grze. Tak jak we wszystkich grach typu memory (ćwiczących pamięć). Po wymieszaniu wszystkich obrazków ułożonych tytułem (TELE GRA) do góry należało wziąć z wymieszanej kupki dwie karty. Jeśli postacie były identyczne na dwóch obrazkach zatrzymywało się dla siebie i losowało się kolejne dwie karty. Jeśli postacie były różne odkładało się wylosowane karty w te samo miejsce. Oczywiście uprzednio pokazywało się karty innym graczom. Zwyciężała ta osoba, która wylosowała jak najwięcej par.

Telegra - gra pamięciowa

Cała gra posiadała 32 identyczne pary a więc 64 żetony z dobranockowymi postaciami. Była wydana dość dobrze na twardym papierze. Przed przystąpieniem do gry należało te obrazki powycinać co nie było zbyt trudne.
Gra dobrze się sprawdzała w każdym miejscu i o każdej porze wśród sporej grupy grających.