Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

BOLEK I LOLEK GRY PLANSZOWE

bolek i lolek gry

Gry planszowe z Bolkiem i Lolkiem powstały oczywiście na bazie popularności słynnej dobranocki emitowanej na szklanych ekranach. Tym razem chłopcy wyruszają na tereny Australii i starego miasta Inków. Każde z tych miejsc pojawia się na oddzielnej dużej planszy, która przedstawia kontynent australijski wraz z flagą oraz miasto Inków znajdujące się w Peru. Każda z tych plansz zawierała tekturowe pionki przedstawiające Bolka i Lolka, które należało oderwać od planszy, następnie wyciąć i odpowiednio nagiąć tak by powstał pionek do gry.

bolek i lolek peru

Zasady są banalnie proste i można wywnioskować iż gra przeznaczona jest dla najmłodszych, którzy umieją posługiwać się kostką oraz poruszać sie po planszy. Gracz, który pierwszy wyrzuci szóstkę na kostce rozpoczyna grę. Następnie gracze poruszają się zgodnie ze wskazanymi na kostce liczbami oczek. Po drodze napotykają różne niespodzianki, które mogą pomóc albo przeszkodzić danemu graczowi w grze. Zwycięża ten, kto pierwszy dotrze do mety (dotrze do liczby oznaczonej 100).

bolek i lolek austraila

Prostota tej gry nie przeszkadzała wtedy nam, bowiem zachwycaliśmy się każdą nową grą planszową a już gra, w której można się było wcielić w ulubionych bohaterów dobranocek zawsze była mile widziana oraz pożądana.

Gry te wydało Beskidzkie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne w Bielsku-Białej w 1981 roku nakładem 200 tysięcy egzemplarzy.