Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

BRUCE LEE

Bruce Lee Bruce Lee

Bruce Lee nie może sobie tego darować. Jak mógł tak głęboko spać tej nocy? Wojownicy ninja bezszelestnie zakradli się do klasztoru i uprowadzili samego mistrza Musaszi. Skradli też księgę tajmnic i mądrości szkoły sztuk walki prowadzonej przez mistrza Musaszi.
Pierwsze słońe obudziło Bruce'a. Natychmiast spostrzegł, co się stało. Samotnie rzucił się w pogoń za napastnikami. Wojownicy ninja ukryli mistrza i drogocenną księgę w głębokim labiryncie wykutym we wnętrzu ognistej góry.
Chcesz wiedzieć, czy Bruce Lee uratował swego nauczyciela i odzyskał sekrety sztuki walki? Jeśli tak, szykuj się na wyprawę. Teraz TY będziesz Brucem Lee!

Bruce Lee gra

Czy można było grać w grę komputerową bez użycia komputera? Można. Wystarczyło sięgnąć po produkt Pracowni Poligraficznej "Fano" - grę o nazwie Bruce Lee by zagrać z pozostałymi graczami albo zagrać samemu. Fajne co?
Gra ta została wymyślona przez Jacka Ciesielskiego. Planszę zaś przygotowali Krzysztof Siwiec i Witold Parzydło. Sama plansza nie powala zbytnio - jest zbiorem pól po których będą poruszać się grający. Dodatkowo do planszy dołączona jest tabela walk według których ustalamy wynik walki.
Gracz bądź gracze, którzy będą chcieli w nią zagrać znajdą w środku pudełka planszę, kostki, pionki, żetony oraz karty wyprawy. Dodatkowo w środku był plakat przedstawiający rysunek Bruce Lee walczącego z ninją.
Skoro wojownicy ninja porwali mistrza to trzeba go uwolnić. Jest to jednak jedno z zadań spoczywających na Bruce Lee. By uwolnić Musasziego trzeba wpierw odzyskać skradzioną księgę mądrości, zdobyć szaty mistrza i zdobyć klucz do komnaty w którym uwięziony jest mistrz. O ile na początku gry wiemy gdzie znajduje się księga oraz mistrz o tyle szaty i klucz pojawią się nam w trakcie grania a ich miejsce jest na początku rozgrywki nieznane.

Bruce Lee walki

Gracz poruszający się Bruce Lee określa jego ruch poprzez rzut kostką. Na początku gry dostaje odpowiednią ilość punktów siły, która będzie mu ubywać wraz z poczynaniami w grze. Gracz oprócz poruszania się po planszy będzie walczył z potworami, z wojownikami ninja oraz używał broni i rzucał czary. Gra kończy się kiedy gracz poruszający się Lee zakończy swoją misję lub jego siła spadnie do 0.

W grę można grać na dwa sposoby. Pierwszy sposób polega na tym iż jeden gracz jest Brucem Lee a drugi wojownikiem ninja (te drugi nie porusza się tylko rzuca za wojownika ninja kostką). Sposób drugi każdy z graczy jest Brucem Lee i wykonując na przemian rzuty kostką starają się wykonać swoje zadania.

Bruce Lee Świat Młodych

Podobna gra komputerowa bez komputera w której to Bruce Lee starał się uwolnić jeńców pojawiła się w Świecie Młodych. Tym razem plansza była wykonana dość ciekawie a sama gra była przeznaczona dla dwóch osób w której jeden gracz poruszał się słynnym karateką a drugi wojownikami ninja.