Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

POŁÓW

polow 01

Gra "Połów" jest grą planszową przeznaczoną dla dzieci od lat 6. Wyprodukowana przez Spółdzielnię Inwalidów "Przemysłowa" z Katowic w pierwszej połowie lat 80-tych. Cena detaliczna tej gry wynosiła 295 złotych.

polow 02

Gra planszowa o dziwo dobrze wykonana. Pudełko ze sztywnej tektury, nawet po prawie 40-tu latach nieźle się trzyma. W skład gry wchodzi plansza, pionki, kartoniki z rybkami, karty z niespodziankami oraz kostki. Plansza jest zrobiona z bardzo mocnej tektury, rozkłada się w prosty sposób, nie jest do przesady kolorowa ale przyciąga oko.

polow 03

Celem całej gry, w którą może wziąć udział 2 lub 4 osoby (nie bardzo pojmuję czemu trzy osoby nie mogą grać ale cytuję to za instrukcją, którą znalazłem w pudełku) jest wyłowienie wszystkich rybek znajdujących się na planszy. Oczywiście wygrywa ten co złowi ich najwięcej.

polow 05

Najwięcej się schodzi przy rozkładaniu planszy bowiem trzeba rozstawić pionki z rybkami, kartoniki z rybkami oraz potasować i ułożyć karty z niespodziankami. Sama gra nie jest trudna bowiem zawodnicy poruszają się zgodnie z ilością oczek po zewnętrznym okręgu na planszy o tyle pól do przodu ile wyrzucą na kostce. Jeśli zawodnik zatrzyma się na polu obok, którego znajduje się kartonik z rybką to oczywiście zgarnia ją do siebie. Może zgarnąć kartonik znajdujący się w pierwszym lub drugim szeregu.

polow 04

By nie było tak łatwo, pojawiają się w grze tak zwane karty-niespodzianki, które zostaną aktywowane kiedy gracz stanie na polu oznaczonym jako "róża wiatrów". Ciągnie wówczas jedną kartę i w zależności od tego co wyciągnął może zyskać nieco rybek bądź stracić na wskutek sztormu lub też nic się może nie wydarzyć (sygnalizuje to biała karta). W przypadku największego pecha kiedy to karta wskaże zerwaną sieć gracz, który ją wyciągnął traci wszystkie rybki. Stracone rybki są z powrotem umieszczane na planszy.

Prosta gra - nie wymagająca dużego myślenia tylko oparta na losie a ściślej mówiąc na wyrzuconych oczkach na kostce i na szczęściu podczas losowania kart-niespodzianek.