Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

SUPER MONOPOLY
podziękowania dla Pawła Heigenbartha za podesłanie zdjęć z tej gry.

super monopoly 1

Przedstawiam Wam grę "Super Monopoly", która była swego czasu kolejnym wariantem wylansowanej gry "Monopoly", która stała się przebojem wśród gier towarzyskich i do dziś cieszy się dużą popularnością w wielu krajach.
Zasady gry "Supermonopoly" są takie same jak w "Monopoly" i nie odbiegają zbytnio od jej oryginału. Przede wszystkim musimy kupować, wynajmować i sprzedawać nieruchomości a jej celem jest zdobycie największego majątku lub doprowadzenie partnerów do bankructwa.

super monopoly 2

Jak widać po otwarciu pudełka i rozłożeniu wszystkich komponentow gra składa się z:
- planszy z 40 polami dookoła, w skład której wchodzi 28 pól związanych z nieruchomościami, 4 linii kolejowych, elektrowni i sieci wodociągów
- pięć kolorowych pionków
- 30 domów i 10 hoteli
- 28 kart "akt własności",
- 16 kart "szansa" i 16 kart "ryzyko",
- 180 banknotów o wartościach od 100 do 50 000 (inflacja pędzi do przodu to i banknoty są nieco większe)
- 2 kości do gry

super monopoly 3 super monopoly 4

Każdy z graczy na rozpoczęcie gry dostaje 80 000 w banknotach, którymi będzie zarządzać w trakcie całej gry. Za pieniądze te będzie nabywać nieruchomości a także linie kolejowe, wodociągi i elektrownie.

super monopoly 5

Oczywiście, by nie było łatwo istnieją jeszcze pola "SZANSA" i "RYZYKO". W momencie kiedy gracz stanie na któreś z tych pól zobowiązany jest wyciągnąć właściwą kartę ze stosu kart znajdujących się na planszy i zastosować się bezwzględnie do treści danej karty.

super monopoly 6

Gra kończy się w momencie zbankrutowania wszystkich uczestników gry, poza jednym który pozostaje zwyciężcą, w momencie gdy zbankrutuje pierwszy z graczy bądź po upłynięciu określonego czasu umówionego przez graczy przed rozpoczęciem gry.