Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

KOUKOU-ROUKOU (KUKU-RUKU)

koukou roukou 1

Początek lat 90. a dokładniej pod koniec 1989 roku pojawił się poczatkowo w wielkich miastach by na początku lat 90-tych zrobić prawdziwą furorę. O czym mowa? O czekoladowym wafelku w kolorowym opakowaniu czyli "Koukou Roukou", który przybył do nas prosto z Grecji. Ochrzczony przez nas jako "Kuku-ruku" nie ma problemu z przebiciem się gdyż na początku lat dziewięćdziesiątych polacy kupują ze sklepów wszystko co jest nowe. Starsi zapewne pamiętają gumy Donaldy z historyjkami w środku ... tutaj pojawiły się oczywiście wafelki ale z naklejką w środku i każda z nich przedstawiała jakieś zwierzątko. Naklejek tych było podobnież 99 a jeszcze bardziej zagadkowe było puste białe pole na każdy z nich. Pewnie służyło do zapisywania jakiś myśli a może też do szkolnych zeszytów (wystarczyło napisać nazwę przedmiotu oraz swoje dane i była oprawa jak się patrzy). Póki co dzieciaki szalały przyklejając je do wszystkiego co się dało włącznie ze ściankami mebli, ku przerażeniu rodziców.

koukou roukou 2

By jednak zapobiec istnemu szaleństwu przyklejania gdzie się dało powstał specjalny album do którego powinny trafiać te naklejki. Podwójne, potrójne lub wyżej powtarzające się naklejki służyły do wymiany z tymi co też je wklejały do albumu.

W telewizji leci akcja promocyjna ... pojawia się reklama ze znaną piosenką ... wszystko idzie jak po maśle. Wydaje się że kariera wafelka nie ma mieć końca ale oto skądś gruchnęła wiadomość iż produkt ten jest rakotwórczy i może zabijać polskie dzieci tym samym został wydany na niego wyrok. Ludzie przestali go kupować chociaż tak naprawdę nikt od jedzenia tego wafelka nie umarł. Czyżby to był podstępny ruch konkurencji?

koukou roukou 3

Ponoć ponownie pojawiły się w sklepach. Trzeba się dobrze rozejrzeć a na zakończenie warto przypomnieć "alternatywne" słowa piosenki znanej z reklamy, którą śpiewano na licznych podwórkach. Oczywiście modyfikacja powstała już po tym jak rozeszła się wieść o rakotwórczym działaniu tego produktu.

Kuku-ruku są trujące
bo kosztują dwa tysiące.
Nadziewane kokainą
a od tego dzieci giną.
Lech Wałęsa gdy skosztował
to od razu wykitował
Jeśli chcesz być narkomanem
Kukuruku polecane