Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

BIBLIOTEKA PRZYGÓD BOLKA I LOLKA

bolek i lolek w stepach australii bolek i lolek zlote miasto inkow

"Pierwsza przeprawa za nami - pomyślał Bolek i przyjaźnie spojrzał na sapiącego konia. - Dziękuję - uśmiechnął się i posłał mu całusa. Zadowolona szkapa ruszyła galopem, lecz strome zbocze szybko wyczerpało jej siły.
- Pomogę ci - rzekł Bolek. Zeskoczył z wozu i zaczął popychac go z tyłu. Postękując z wysiłku spoglądał na drzemiącego przyjaciela. - Najwyższy czas na pobudkę - pomyślał i wyciągnął rękę chcą uchwyć nos Lolka. W tym momencie wóz przetoczył sie przez wierzchołek pagórka i zaczął błyskawicznie zjeżdżać w dół.
- Prrr! Stój! - wykrztusił Bolek.
Z podskakującego wozu wypadło wiadro i podcięło nogi chłopcu. Oburącz trzymając się płótna Bolek sunął na brzuchu po zboczu.
T R A C H ! Olbrzymia wyrwa w pagórku spowodowała katastrofę."
(Biblioteka przygód Bolka i Lolka - W stepach Australii)

bolek i lolek polawiacze perel bolek i lolek yeti

O przygodach Bolka i Lolka każdy z nas słyszał. Toteż nie dziwota iż oprócz serii filmów animowanych o przygodach tych dwóch chłopców chciano jeszcze co nieco wyciągnąć z kieszeni rodziców najmłodszych widzów. I tak na bazie serii filmowej "Bolek i Lolek wyruszają w świat" wydawnictwo Śląsk w latach 1974-1979 wydało dziesięć książeczek (sama seria animowana liczyła 18 odcinków) formatu A4 z serii "Biblioteka przygód Bolka i Lolka".
W jej skład weszły takie tytuły jak: "Orinoko", "Złote miasto Inków", "Łowcy bizonów", "W puszczach Kanady", "W pustyni Gobi", "Grobowiec faraona", "W stepach Australii", "Poławiacze pereł", "Yeti" i "Zwierzęta Serengeti".

w stepach australii

Przeglądając książeczkę można było mieć wrażenie, że czyta się to jak komiks gdyż tekstu na każdej ze stron nie było wiele ale za to było sporo kadrów z serialu. Dzieciom, które miały problem z czytaniem wystarczyło oglądać obrazki - one znacznie więcej przekazywały treści niż tekst.

bolek i lolek grobowiec faraona bolek i lolek w puszczach kanady

W latach 1989-1990 nastąpiło ponowne wznowienie tego cyklu z jedną małą zmianą: wydania te nosiły już tytuł "Bolek i Lolek".