Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

HOBBY - KOLEKCJONER

hobby

"Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma" śpiewano w pewnej piosence. Tym razem w latach 70-tych Zakłady Przemysłu Cukierniczego im. 22 lipca (d. E.Wedel) wpadło na genialny pomysł by zwrócić uwagę młodych osobó i jednocześnie zachęcić do kupowania ich produktów. Tym rozwiązaniem było wypuszczenie serii czekolad nadziewanych o przeróżnych smakach: poprzez mleczną, pomarańczową a na kakaowej kończywszy.

hobby 01

Jednak nie tylko smaki miały przyciągać wzrok ale to co było na tych opakowaniach. A była to iście czekoladowa encyklopedia komunikacji światowej, która prezentowała wizerunki samochodów, statków, samolotów oraz lokomotyw. Tych wizerunków było aż 360. Dodatkowym atutem była nagroda dla tych co uzbierali 180 sztuk opakowań. Po wysłaniu ich na adres fabryki dostawali album z opisami i miejscem na wklejanie obrazków. Album ten był zaprojektowany przez grafika Bohdana Wróblewskiego.

hobby 02

Jednak wszystko co dobre kiedyś musi się skończyć. Po stanie wojennym coś się zmieniło. Zmieniła się nazwa serii (z Hobby na Kolekcjoner), zniknęły też różne smaki ustępując miejsca truskawkowo-mlecznemu, opakowanie zmieniło swą gramaturę bowiem z pięknego, śliskiego wyglądu stało się szorstkie. Producent zaś nie dawał za wygraną. Nie wysyłał wprawdzie albumów ale za to na opakowaniu pojawił się taki napis: "Wychodząc naprzeciw prośbom i zainteresowaniom naszych klientów, po ukończeniu emisji obrazków uzupełniających album "Hobby" pragniemy na opakowaniach kontynuować seriale ilustracji z różnych dziedzin historii materialnej naszej cywilizacji oraz zoologii i botaniki. Życzymy przyjemnej i pouczającej zabawy."

hobby 03