Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

MATEMATYKA

Matematyka Matematyka

Matematyka składała się z dwóch części (podobnie jak język polski). Była właściwa książka do matematyki i ćwiczenia matematyczne. Generalnie przez kilka miesięcy, zanim nie poznaliśmy większości liter uczyliśmy się na obrazkach, poznawaliśmy zbiory, figury geometryczne by potem przejść do nauki cyferek oraz do prostych czynności związanych z dodawaniem i odejmowaniem. Dopiero wtedy jak poznaliśmy wszystkie literki i umieliśmy czytać oraz pisać wchodziliśmy do prostych zadań opisowych typu "Tata ma 5 uli a Adam ma 1 ul. Ile to jest uli?", czasem była to tabelka w której trzeba było powstawiać liczby jakie się otrzymywało w wynik jakiegoś działania czyli same proste rzeczy. Uzupełnieniem do książki były ćwiczenia matematyczne gdzie najpierw były działania na rysunkach a dopiero po poznaniu liczb pojawiały się działania na liczbach.

Matematyka Matematyka

ŚRODOWISKO

Środowisko Środowisko

Lekcja o nazwie "Środowisko" miało swój podręcznik zatytułowany "U nas". Uczyliśmy się tego co nas otacza. Pierwsza klasa skupiała się bardziej na otoczeniu ludzkim. A więc rodzina, szkoła, przyjaciele, różne zawody i najróżniejsze sytuacje. Na podstawie rysunków, które były narysowane w tym podręczniku mieliśmy się wypowiedzieć na zadane poniżej tych rysunków pytania. Pytania dotyczyły całej klasy więc na pewno odpowiedzi były zupełnie różne. W ten sposób poznawaliśmy swoje otoczenie.

KULTURA FIZYCZNA

Ćwicz razem z nami Ćwicz razem z nami

Czyli popularny WF (wtedy to tak się nazywało). Zdumiewające, iż taki przedmiot jak wychowaie fizyczne posiadał książkę. A jednak. I to nie byle z kim to była książka. Autorzy, chcąc wzbudzić zainteresowanie małych czytelników tym przedmiotem wymyślili iż po ćwiczeniach będą nas oprowadzać bohaterowie dobranocki czyli Bolek i Lolek oraz Tola (sprostowanie bo była wcześniej Tosia :) ). Książka ta miała tytuł "Ćwicz razem z nami" z tekstem Andrzeja Liedke i bogato narysowana rysunkami Alfreda Ledwiga. Książka w którym więej było obrazków aniżeli testu - czytało się prawie tak jak komiks. Mogliśmy się zapoznać ze strojami jakie obowiązywały nas na ten przedmiot, jak się bawić na podwórku, boisku, w lesie tak by przy okazji rozwinąć swoją sprawność fizyczną. Sporty zimowe, skoki przez skakankę i pływanie - o tym też było można przeczytać w tej książce.

Ćwicz razem z nami Ćwicz razem z nami