Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

 

ATARI GRY - kolekcja wybrana - część I

 

International Karate Championship
Rok 1986. Firma System 3 wprowadza na rynek grę International Karate Championship, w której to przedstawione są bijatyki jeden na jeden. W grze tej mamy do dyspozycji wiele kombinacji które przekładają się na ciosy, podcięcia, bloki i efektowne wyskoki. Prócz tego w "bonusowej" planszy czyli w przerwie pomiędzy pojedynkami możemy spróbować swoich sił uderzając głową w ustawiony zestaw płyt (chyba wtedy najbardziej podatny był joystick bowiem wtedy trzeba było nieźle się nim namachać by ustalić odpowiednią siłę)
international karate championship 


Preliminary Monty
Czyli swojski Indiana Jones. Gra w której trzeba było przemierzyć niezliczone korytarze oraz zdobywać skarby unikając przy tym złowrogich turlających się czaszek oraz węży i skorpionów. Czasami trzeba było małpiej zręczności by pokonać daną planszę. Gra zarywała kilka ładnych wieczorów niektórym graczom.
preliminary monty 


Zorro
Zorro to po części gra platformowa, zręcznościowa (bowiem chodzimy po różnych lokalizacjach i czasami musimy przeskakiwać wymyślne przeszkody a czasami bić się z żołnierzami) a po części przygodowa (bo nosimy i używamy odpowiednie przedmioty). W grze tej kierując legendarnym Zorrem musimy odbić wybrankę swego serca z rąk żołnierzy komendanta Garcii. Gra prosta graficznie i niezbyt skomplikowana.
zorro 


Road Race
Road Race (jej pełna wersja brzmiała The Great American Cross-Country Road Race) powstała w 1985 roku w firmie Activision. W grze tej gracz przemierzał Stany Zjednoczone biorąc udział w nielegalnym wyścigu. Przed startem można było wybrać jedną z czterech tras, które były podzielone na etapy. Całą trasę trzeba było ukończyć w odpowiednim czasie a w zależności od wybranego etapu zmieniały się czynniki atmosferyczne a także natężenie ruchu ulicznego. Gracz prócz tego musiał pilnować stan paliwa by w odpowiedniej chwili zatankować a także oszczędzać silnik by go nie przegrzać.
road race 


River Raid
Gra z cyklu strzelaj do wszystkiego co się rusza. Zaprogramowana przez pierwszą kobietę w historii projektującą gry komputerowe - Carol Shaw oraz wydana przez firmę Activision w 1982 roku. W grze tej sterujemy myśliwcem lecącym nad rzeką. Punkty zaś zdobywamy poprzez zestrzelenie wrogich obiektów takich jak samoloty, helikoptery, balony. Sterując samolotem pamiętać musimy o częstym tankowaniu paliwa gdyż nie starcza nam na długo. Kolejne poziomy są zaznaczane mostami przechodzącymi przez rzekę z tymże im wyższy poziom tym więcej lata nieprzyjaciół i trudno czasami to wszystko ogarnąć.
river raid 


Zybex

Gra typu strzelaj do wszystkiego co się rusza powstała w 1988 roku w firmie Zeppelin Games. Osadzona w świecie przyszłości opoowiada o dwójce rebeliantów, którzy mają do pokonania 16 etapów najeżonych różnymi przeszkodami. Ostatnie cztery etapy są dostępne po zebraniu odpowiedniej ilości kryształów. W grze tej można grać jednym bądź dwoma graczami na raz.
Do dyspozycji gracza jest pięć rodzajów broni oraz odpowiednie bonusy, które odpowiedzialne są za moc zwiększenia siły rażenia broni. Naszymi przeciwnikami są roboty poruszające się po różnorodnych liniach lotu. Także od czasu do czasu pojawią się bossowie.
zybex