POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rukia
Posty: 112
Rejestracja: 15 gru 2008, o 11:33
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Post autor: Rukia » 22 sty 2009, o 17:00

majklunio pisze:Witam!

Dzięki za przypomnienie szczenięcych lat ! Pod wpływem tej strony wróciła mi pamięć o kilku książkach, które miałem kiedyś w dzieciństwie - czy ktoś będzie kojarzył tytuły? Wszystkie miały dość intrygujące ilustracje, chciałem je sobie przypomnieć.

- Pierwsza z książek była o rajdzie samochodowym, który urządziły sobie zwierzaki w lesie. Pamiętam tylko, że w jednej z załóg była sowa, w innej wilk (chyba razem z lisem...). Ciekaw jestem, czy po latach te rysunki też by zrobiły na mnie takie wrażenie :)
- Kolejne ilustracje, które pamiętam, także dotyczyły książki o jeżdżących zwierzakach, tym razem jeździły takim starym samochodem. Kreska była jednak zupełnie inna - taka weselsza i bardziej kreskówkowa. O ile pamięć mnie nie zwodzi, przywódcą był lew (na imię miał Leo?), był tam też żółty gepard, czy inny tygrys, a cała historia odbywała się chyba gdzieś w egzotycznej krainie pod palmami :)
- I wreszcie trzecia pozycja, którą pamiętam najsłabiej. Wiem tylko, że były tam krótkie historyjki o różnych zawodach - kolejarza, strażaka, chyba hutnika... myślą przewodnią było, o ile pamiętam, coś w rodzaju "nie śpi ktoś, by spać mógł ktoś". To mogły być jakieś komunistyczno-robotnicze brednie, tak to teraz po 20 latach widzę, ale chętnie zweryfikuję swój pogląd :D

Dzięki jeszcze raz za wspomnienia bezcenne !!
Majkl
Zupelnie off-topickowo - robisz super zdjecia :)

wms
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2009, o 22:56

Post autor: wms » 23 sty 2009, o 22:58

witam!chcialabym sie dowiedziec, czy ktos poza mna ogladal taki film animowany, bodajze dwuczesciowy o Silverzem, srebrnym psie-wilku.Znalazl go dziadek, akcja toczy sie zima. Tenze starszy pan tresowal Silvera bijac go kijem, az leciala mu krew...Silver chyba ucieka zeby szukac stada wilkow...Jak sie nazywal ten film?

Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: kerakerolf » 23 sty 2009, o 23:30

wms pisze:witam!chcialabym sie dowiedziec, czy ktos poza mna ogladal taki film animowany, bodajze dwuczesciowy o Silverzem, srebrnym psie-wilku.Znalazl go dziadek, akcja toczy sie zima. Tenze starszy pan tresowal Silvera bijac go kijem, az leciala mu krew...Silver chyba ucieka zeby szukac stada wilkow...Jak sie nazywal ten film?
A w jakich latach ten film mógł być emitowany? Coś kojarzę, ale nie wiem czy go oglądałem czy widziałem tylko okładkę kasety w wypożyczalni video. Na Filmwebie znalazłem tylko film fabularny ,,Srebrny wilk" ( Silver Wolf) z 1998r.

Tutaj można o nim poczytać.
http://www.filmweb.pl/f98287/Srebrny+wilk,1998

Może ma coś wspólnego z wersja animowana? :wink:

wms
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2009, o 22:56

Post autor: wms » 25 sty 2009, o 16:23

tak, to byla bajka.widzialam ja na kasecie bodajze na poczatku lat 90tych:)chyba to silver fang, bo znalazlam cos na forum o nim, ale nie jestem pewna:)dzieki

Awatar użytkownika
lordofdragonss
Posty: 68
Rejestracja: 14 paź 2007, o 06:28
Kontakt:

Post autor: lordofdragonss » 26 sty 2009, o 22:27

mysecka pisze:cześć :)
ja szukam bajki którą oglądałam w dzieciństwie jakieś 10 lat temu może...nie pamiętam już a mam 22 lata... niezbyt wiele pamiętam z tej bajki... to była bardzo smutna bajka o pingwinku. nie jestem pewna co do fabuły mogę się pomylić co komu się stało... byli kłusownicy którzy zabrali jego rodziców i on popłynął ich szukać czy coś takiego. w każdym razie kończyło się smutno bo nie połączył się z innymi pingwinami. pamiętam taki moment jak uczył się biegać, że niby pochylić się i skrzydełka do tyłu. za dużo nie pamiętam i pewnie zamieszałam sporo... jak usłyszę imię tego pingwina i tytuł to będę wiedziała że to to.... od kilku lat szukam tej bajki...

jeśli ktoś wie jaka to bajka...........
to oczywiście pingwin Pik-pok

A ja nadal szukam informacji o serialu/animacji kukiełkowej o bajarzu który opowiadał swojemu przyjacielowi indykowi o białym wilku ze świecącą gwiazdką i jego staraniach w przypomnieniu sobie kim jest, pomagały mu tym zwierzeta z lasu, wydaje mi sie że był on robiony przez Jima Hensona jednak nie jest to Storyteller... Leciał na TVP 3 około 1999-2002 (nie mam pamieci do dat)
Hop hop mam na imię eee..jestem Ed!

Awatar użytkownika
majklunio
Posty: 3
Rejestracja: 4 sty 2009, o 21:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: majklunio » 28 sty 2009, o 20:28

Rukia pisze:
Zupelnie off-topickowo - robisz super zdjecia :)
Dziekuje :) Zachecony tym pozytywnym komentarzem ponawiam pytanie o tytuly ksiazek ;P Wiem, ze opis dosc lakoniczny, ale pamiec o dziecinstwie powoli mi zaczyna szwankowac :)

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 28 sty 2009, o 20:45

majklunio pisze: Dziekuje :) Zachecony tym pozytywnym komentarzem ponawiam pytanie o tytuly ksiazek ;P Wiem, ze opis dosc lakoniczny, ale pamiec o dziecinstwie powoli mi zaczyna szwankowac :)
Zajrzyj do tego wątku, mniej więcej w połowie strony post kerakerolfa - tam jest też skan okładki i linki, więc nie bardzo umiem to tu wkleić (byc może chodzi o tę książkę):
http://www.starzaki.eu.org/~disney/foru ... c&start=90

Karino
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2009, o 21:22

Post autor: Karino » 28 sty 2009, o 21:36

Ja szukam tytułu bajki (pełnometrażowej), którą kiedyś raz za razem oglądałam z kasety VHS (było to gdzieś w latach 90). Była animowana i z zakamarków umysłu wygrzebuję takie urywki:
- dwójka dzieci (bodajże siostra i brat)
- obserwowanie miasta przez "dziadka piaska" i sypanie piaskiem, żeby dzieci zasypiały
- ta dwójka nie zasnęła, cośtam się działo, i w końcu poleciała na drogę mleczną, tam się zaczynają jej przygody
- przechodzą przez jakiś zamek
- trafiają do "fabryki" być może zabawek
- spotykają małą i dużą niedźwiedzicę jako niedźwiedzie polarne (chodzi mi o konstelacje)
Byłabym bardzo szczęśliwa gdyby mi się udało ją odnaleźć, proszę więc o pomoc :)

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 29 sty 2009, o 08:53

Pewnie chodzi ci o "Piaskowego dziadka", info na stronie głównej nostalgii: http://www.nostalgia.pl/piaskowydziadek/ oraz na forum.

Kasety VHS albo nawet DVD o Piaskowym dziadku do kupienia na pewno w sieci handlowej Auchan.

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 29 sty 2009, o 11:15

http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

Awatar użytkownika
Night Shojo
Posty: 2
Rejestracja: 2 lut 2009, o 21:36

Post autor: Night Shojo » 2 lut 2009, o 21:48

Poszukuję tytułu serialu którego treść była mniej więcej taka:
Ziemia zasyfiła jakąś planetę na której rządził "Wielki Dzidziuś", który śmiertelnie ciężko od tego zachorował i zaczęły się poszukiwania jego następcy na Ziemi. Brały w tym udział jakieś dzieciaki i musiały szukać jeszcze jakichś przedmiotów mających różne niezwykłe właściwości. Jednym z nich była pasta do zębów, która jak się ją używało dawała umiejętność mówienia różnymi językami. Pasty tej używała jakaś babka. Dzieciaki wiedzialy, że rzecz, która pozwala mówić różnymi językami jest w łazience i z spoczątku myślały że to kibel. Nie pamiętam co dalej tam się wyprawiało, ale pamiętam zakończenie filmu: następcą "Wielkiego Dzidziusia" został pies.
Serial nadawany był na jedynce lub dwójce na początku lat 90-tych.

kamcha84
Posty: 2
Rejestracja: 4 lut 2009, o 08:49

Post autor: kamcha84 » 4 lut 2009, o 08:56

kochani...moze pamietacie taka bajke(pewnie niewiele osob bedzie ja w ogole kojarzyc, bo ona zdaje sie nie leciala na pblicznej telewizji:/ i mam razenie ze leciala tylko na czyms malo ogladanym...)w kazdym razie...byla to kreskowka...rozbiegowka byla taka ze kilkoro dzieciakow(zdaje sie 5 nastolatkow z jednym mniejszym dzieciakiem) bawilo sie w wesolym miasteczku i poszli na jakis pociag gorzy czy cos takiego...i tam ich przenoslo do fantastycznego swiata i opiekowal sie nimi taki maly karzel, ktory byl jakism tam mistrzem czy cus...dal im ciuszki i roznego rodzaju bron i musieli walczyc z jakis tam zlym facecikiem...czy ktokolwiek wie o co mi chodzi??? blagam powiedzcie ze tak...bo ja juz od lat sie zastanawiam jaki to moglo miec tytul(lecialo w telewizji z 10 do 12 lat temu), bo nigdy nie ogladalam ostatniego odzcinka i nie wiem jak oni w koncu wrocili do naszego swiata:D no i czy wrocili:D prosze o odpowiedzi na priva z gory dziekuje:) tylko nie piszcie jak wrocili do naszego swiata bo najchetniej to bym to gdzies znalazla i sama obejrzala:) jak ktos zna tytul odzywajcie sie:)
pozdrawiam

Awatar użytkownika
lordofdragonss
Posty: 68
Rejestracja: 14 paź 2007, o 06:28
Kontakt:

Post autor: lordofdragonss » 4 lut 2009, o 13:58

Hop hop mam na imię eee..jestem Ed!

kamcha84
Posty: 2
Rejestracja: 4 lut 2009, o 08:49

Post autor: kamcha84 » 5 lut 2009, o 01:11

lordofdragonss,
dzieki wielkie:) wlasnie o to mi chodzilo:)

kasiaczek
Posty: 2
Rejestracja: 5 lut 2009, o 02:15

Post autor: kasiaczek » 5 lut 2009, o 02:19

witam!
Poszukuję tytułu bajki, w której głównymi bohaterami byli czterej chłopcy a imiona mieli po kompozytorach, na pewno był Mozart, Verdi i Bach, czwartego nie pamiętam. W każdym odcinku przybliżali życie i twórczość konkretnego kompozytora. Nic więcej nie pamiętam, myślę, że mogła lecieć jakieś 10 lat temu

ODPOWIEDZ