MAŁY MODELARZ
Mały Modelarz był polskim czasopismem modelarskim, zawierającym kartonowe modele do sklejania. Wydawany przez Ligę Obrony Kraju począwszy od 1957 roku.
Całe to czasopismo składało się z twardego brystolu na którym były rozrysowane najprzeróżniejsze części modelu przeznaczonego do sklejania. Części te trzeba było wyciąć w odpowiedniej kolejności a następnie skleić lub przykleić do innych wyciętych wcześniej części. W trakcie składania takiego modelu potrzebne nam były oczywiście nożyczki, ostry nożyk, linijka, pinceta no i oczywiście klej. Czasami też trzeba było zaopatrzyć się w dodatkowe materiały jak tektura, drut stalowy, listewki drewniane, bezbarwne lakiery.
Modele były najprzeróżniejsze - pierwszy numer z 1957 roku zawierał Flotę desantową, barkę LCM, kuter LCP, Churchill II w skali 1:80. Oprócz tego były też modele samolotów, samochodów, wyrzutni rakietowych, parowozów, lodołamaczy, żaglowców, czołgów i wielu innych ciekawych urządzeń. Prócz modelu do sklejania można było się zapoznać także z jego historią.
Cóż w tamtych czasach, kiedy nie było komputerów i smartfonów a za oknem szybko robiło się ciemno takie sklejanie z tatą było nie lada atrakcją. Nie sądzicie?