Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

MUZEA PRL-u - WSTĘP

 

muzeum prl 1

 

Czasy naszego dzieciństwa są już za nami. Było, minęło. To już nie powróci ... na świat przychodzą nowe pokolenia, które nie mogą żyć bez obecnych gadżetów tak jak my nie mogliśmy wtedy żyć bez naszych ukochanych zabawek, książek czy miejsc w których spotykaliśmy się z kolegami i koleżankami.

 

muzeum prl 2

 

Na szczęście są takie miejsca w których czas się zatrzymał ... i to nie bynajmniej chodzi o moją nostalgiczną stronę. Są to muzea, skanseny i inne miejsca w których możemy wejść do kapsuły czasu i powrócić do lat naszego dzieciństwa i naszej młodości.

 

muzeum prl 3

 

Muzea PRL-u no i skanseny to miejsca, które na kilkudziesięciu a nawet na kilkuset metrach kwadratowych prezentują nam historię która minęła, przedmioty z których już nikt nie korzysta a które wzbudzają w młodych pokoleniach raczej śmiech a u starszych przywołują pewną nostalgię. Warto poświęcić trochę czasu, znaleźć własciwe muzeum lub skansen i udać się na spotkanie z historią.

 

muzeum prl 4

 

Nie jest jak na razie dużo tutaj informacji (nazwy miejscowości macie w menu obok) ale mam nadzieję, że z Waszą pomocą będzie się ten dział rozwijać. Piszcie do mnie o miejscach, które chwalą się zbiorami z minionej epoki, które odwiedziliście a ja sukcesywnie będe starał się je tutaj wrzucać. Piszcie na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo skorzystajcie z formularza który znajduje się POD TYM LINKIEM

Wszystkim tym co zdecydują się na skorzystanie z takiego wehikułu czasu życzę miłych wspomnień :)